Jak vybírat dětské odrážedlo

Dětské odrážedlo je ideální příprava pro jízdu na kole. Umožní dětem osvojit si jízdní návyky a získat stabilitu. Můžete pak bez problémů přejít na jízdní kolo. Většina dětí odrážedla miluje, naučí se na nich velmi rychle jezdit a jízda je pak pro ně zábavou.

Odrážedla jsou první hračkou, u níž se děti učí cíleně koordinovat své pohyby – musí se soustředit na práci nohou i rukou zároveň. A protože lze na nich i sedět, neunaví se tak rychle.

Podle čeho vybrat to správné

Dnešní nabídka je poměrně široká, důležitou roli však hraje nejen vzhled, ale i vlastnosti a výbava.

Výška sezení

Toto je nejdůležitější údaj. Nejnižší poloha sedadla musí být taková, aby dítě dosáhlo oběma plnými chodidly na zem. Pokud to budou jen špičky, dítě nemá šanci zabrzdit, což je velice nebezpečné.

Materiál

V současné době můžeme vybírat odrážedla z různých kovů (ocel, hliník, slitiny), plastu či dřeva. Volba je na vás a vašich ratolestech – kovové bude bytelnější, ale plastové a dřevěné zase lehčí pro dítě (a i pro vás, v případě nutnosti jej poponášet). Plastová a dřevěná navíc nabízejí zajímavější design a barevnou škálu. Dokonce máte možnost výběru i z různých motivů (mašinky, autíčka, motorky, zvířátka, pohádkové bytosti).

Kolečka

Tady se nabízí dvě varianty – nafukovací a nenafukovací (většinou plastová).

Nafukovací – sice dobře pruží v terénu a umožňují rychlejší jízdu (což není vždy k užitku), ale zase přidají na váze a díte je může kdykoli píchnout.

Nenafukovací – jsou lehká, nelze je píchnout, ale zase méně pruží, především při jízdě terénem (lesní cest), mohou být trochu pomalejší (výhoda pro vás).

Pro ty nejmenší najdeme v nabídce odstrkovadla se čtyřmi nebo třemi kolečky, umožňují tak lepší stabilitu.
odrážedlo

Doplňky

Děti dozajista ocení zvonek a košíček na řidítka. Velice praktické je, můžeme-li odrážedla doplnit stojánkem na lahev s pitím.

Bezpečnost jízdy

Přestože odrážedlo není určeno do běžného provozu, bezpečnost dětí je na prvním místě. Proto by měla být samozřejmostí přilba, děti se tak naučí, že je to pro jízdu přirozená věc. Další vhodné bezpečností prvky jsou chrániče na kolena a ruce či reflexní vesta.

odrážedlo auto   

Odrážedla, ale i další vozítka můžete nakoupit na www.mimi-store.cz 

Zanechte komentář