Koronavirus a stavy v obcích a spádových nemocnicích

Celostátní karanténa. Uzavírání obcí a počty nakažených v nich. Kde je situace kritická a co se proto dělá?

V Česku je vyhlášena celostátní karanténa, pro některé obce jsou však opatření mnohem přísnější. Ano, hovoříme o obcích Litovel (k dnešnímu dni evidován přírůstek 3 nových případů), Uničov a další ch na Olomoucku, které nejsou v karanténě, ale jsou ZCELA UZAVŘENY. Uzavřeno zde bylo na 2O obcí, k nim se v pondělí v 11 hodin přidala i obec Kynice, nacházející se na Havlíčkobrodsku. V izolovaném území je celkem 57 nakažených. Olomoucký kraj nákazu eviduje u 65 lidí.

Co to znamená?

Lidé nesmí tyto obce opustit. Nikdo nesmí do nich. Jsou zde uzavřeny dálniční sjezdy, na příjezdových cestách uvidíte stát policejní hlídky.

Momentálně nejsou známy informace, že by se plánovalo uzavření dalších obcí, nicméně informací je zde nedostatek. Obce nezveřejňují počty nakažených, neexistují oficiální dokumenty o tom, v kterém MĚSTĚ se nachází kolik potvrzených případů.

Není to chyba?

Toť otázka. Ano, máme informace o počtech v krajích. Zcela jistě také není třeba zveřejňovat jména a údaje nakažených osob, ale faktem je, že vědět, v jak „zamořeném“ území se pohybujeme, by mohlo opět urychlit proces nápravných opatření, a ještě více motivovat lidi.

Cílem je udržet si čisté prostředí a MAXIMÁLNĚ dodržovat hygienická nařízení při opouštění bydliště, nebo naopak ještě mnohem přísněji dodržovat nařízenou karanténu, pokud je známo, že v dané obci je výskyt nakažených lidí hustější. Jedním z projektů, který bude zcela jistě velmi pomáhat s informovaností a všeobecných přehledem je i nová aplikace od MAPY.cz.

Více o projektu zde

Informace o počtech v jednotlivých obcích chybí

Benešovsko.

V obci Benešov je k dnešnímu dni 13 potvrzených případů.

Pro obyvatele Benešovska můžeme sdílet i informaci, že Benešovská nemocnice, která je spádová pro tento okres, NEPŘIJÍMÁ pacienty s koronavirem a ani je NETESTUJE.

Na poliklinice je však zřízen odběrový box a vzorky se posílají k vyhodnocení do nemocnice Bulovka a do fakultní nemocnice Motol.

Personál nemocnice nicméně DŮSLEDNĚ žádá občany: „Pociťujete-li příznaky koronaviru, prosíme nevolejte naše záchranáře, ale rovnou hyginické linky k tomu určené. Záchranáři potřebují zůstat zdraví, aby mohli sloužit Vám i Vašim blízkým v akutních případech.

Kam tedy volat v případě, že pociťujete příznaky?

Seznam hygienických linek naleznete zde

Dáme to dohromady?

Zvládneme si pomoci a posbírat informace i o VAŠÍ obci? Víte, kolik máte nakažených, zda Vaše spádová nemocnice přijímá Koronavirem zasažené pacienty či máte jiné důležité informace týkající se Vaší obce a jste ochotni se o ně podělit?

Pokud ano, zašlete nám je na redakce@koronavirus.eu a my relevantní informace rádi zveřejníme, abychom zvýšili všeobecnou informovanost a maximálně napomohli rychlejšímu vyřešení situace.

Zanechte komentář