5 rad, jak zařídit dětský pokoj

Na zařizování dětského pokoje se těší snad každý. Dnešní trh nabízí nespočet originálních nápadů, které budou jistě děti milovat. Při zařizování dětského pokoje bychom neměli zapomínat na to, že je to prostor, kde budou děti nejen spát a hrát si, ale měly by se tam cítit i bezpečně. Jak na to, aby pokoj splňoval vše, co bychom si přáli?

Barva je základ

Myslete na to, že vaše ratolest nebude věčně jen miminko a jedou vyroste. Budete se divit, jak rychle! Raději se nepouštějte do kreací ve stylu pohádkového zámku a pomalování všech zdí princeznou Elzou. Obrázky děti brzy omrzí a vy budete muset investovat do nové výmalby. Proto tedy vsaďte spíše na neutrální barvy pokojíčku. Doporučují se spíše světlé. Příliš křiklavé by mohly působit rušivě. Přijde vám to jako nuda? Nemusí. Oživte stěny jednoduchou dekorací, která půjde bez problému zaměnit, stejně jako se budou měnit i zájmy vašeho dítěte.

Variabilní nábytek

Pořízení nábytku je jednoznačně investice dlouhodobější. Proto byste měli myslet na to, jestli zvolený kus bude v dětském pokoji sloužit jak pro batole, tak pro školáka. Šikovná polička se hodí na hračky pro miminko, stejně tak ji využije vaše ratolest i později třeba na knížky či učebnice.

Největším oříškem obvykle bývá dětská postel. Když dítě vyroste z klasické dětské postýlky, obvykle řešíte, co dál. Vybírat můžete z postelí, které rosou s vaším potomkem, nebo sáhnout rovnou po klasické veliké či válendě. Tak jako tak, s největší pravděpodobností žádná postel nevydrží až do dospělosti a bude třeba ji vyměnit. Na čem ale určitě nešetřete jsou matrace.

Dekorace a maličkosti

Samozřejmě chcete, aby se dětský pokojíček vašemu dítěti líbil. Chcete, aby mělo radost, kdykoli do něj vkročí. To můžete zajistit pomocí dekorací. Ideálním řešením jsou například nálepky na zeď. Dají se lehce odstranit. Proto když se zájmy vašeho dítěte změní, jednoduše můžete změnit i nálepku. Stejně tak fungují i malé kusové koberce.

Úložný prostor na prvním místě

Ani se nenadějete a zjistíte, že vaše štěstí má najednou více věcí než vy. Jenže, kam s nimi? Proto při zařizování dětského pokoje myslete na úložné prostory. Prostorné skříně a poličky s úložnými boxy by určitě v pokoji neměly scházet. Myslete také na to, že věci by se měly dát schovat tak, aby se na ně neprášilo. Protože určitě chcete trávit více času hraním si s dítětem než lítáním s prachovkou po celém pokoji.

Díky systému ukládání hraček do boxů se také děti učí povinnosti uklízet si po sobě. Pomozte jim tím, že nakoupíte boxy různých barev. Budou skvěle působit jako dekorace pokoje a zároveň se v nich budou děti lépe orientovat.

Rozložení pokoje

V neposlední řadě myslete při zařizování dětského pokoje na jeho rozložení. Pokojík by měl být rozdělený do 3 hlavních zón – na hraní, na spaní a na učení. Snažte se tyto zóny dodržet. Dbejte také na bezpečnost. Neumisťujte postele, křesla a židle pod okno. Mohlo by hrozit riziko pádu z okna. Také dbejte, hlavně u malých dětí, na vhodnost nábytku do pokoje. Pozor dejte na ostré rohy a hrany, o které by se mohly děti zranit.

Zanechte komentář