Kvalitní chránič ochrání vaši matraci

Většinou si uvědomujeme, že kvalitní spánek je velice důležitý nejen pro zdraví, ale i pro pohodu. Proto věnujeme velkou pozornost výběru kvalitních matrací. Už málokdo z nás však přemýšlí nad tím, jak matraci uchránit proti poškození. Především u malých dětí občas dochází k drobným nehodám.

Výhody, které vrchní chrániče poskytují

Vrchní ochranná podložka matrace plní hned několik důležitých úkolů:

  • Prodlouží životnost matrace a především jejího potahu.
  • Zvýší hygienu kůže.
  • Poskytuje tepelnou izolaci.

Varianty chráničů

Jako chránič můžeme zvolit obal, potah či podložku. Umísťují se mezi matraci a prostěradlo.

Jako materiál se nabízí klasická bavlna, chrániče nepropustné nebo toppery.

  • Bavlněné chrániče

Pokládá se přímo na matraci. V rozích má gumu, takže na matraci dobře drží. Lze je prát v pračce. Jako náplň bývá nejčastěji používáno duté vlákno nebo polyesterové rouno.

  • Nepropustné chrániče

Jsou ideální volbou pro malé děti či osoby trpící inkontinencí. Při jeho výběru je však důležité, aby byl paropropustný, jinak může docházet k pocení osoby, která jej používá.

  • Topper

Oproti klasickým chráničům v něm najdete i pěnu (PUR pěna, Flexifoam, Bio pěna, visco pěna), která, kromě ochranné funkce, ještě zvyšuje užitné vlastnosti matrace – větší pohodlí, relaxace.

Jak vybrat ten správný?

Při výběru chrániče matrací je potřeba brát v potaz několik kritérií: pro koho je určen (malé dítě, starší osoba, nemocný či alergik), důležité jsou i rozměry matrace, kterou má ochránit. A v neposlední řadě je to materiál, voděodolnost a paropropustnost.

  • Velikost chrániče

V nabídce lze nalézt celou řadu velikostí. Volit můžete chrániče pouze částečné, které se umísťují do místa postele, které je nejvíce ohrožené, nebo chrániče na celou matraci.

  • Materiál

K běžnému používání je ideální volbou kombinace bavlny a nepromokavé části (povětšinou je to PUR). Pro větší zátěž pak sáhněte do nabídky chráničů, které obsahují PVC či materiál na bázi gumy. Nevýhodou těchto materiálů však bývá neprodyšnost.

Zanechte komentář