Kvalitní obuv je důležitá pro vás i vaše dítě

Bolívají vás večer nohy, když přes den hodně stojíte či chodíte? Máte problémy s krční páteří nebo se zády? Věřte nebo ne, ve všech těchto případech mohou být na vině špatně vybrané boty. U žen je to velmi časté, jelikož jsou specialistky na trápení svých nohou. Celý den balancují na vysokých podpatcích, jen aby vypadaly reprezentativně. A nohy trpí.

Je možné, že zatím žádné problémy nepociťujete. Jednoho dne ovšem přijdou a pak už bude pozdě s nimi něco dělat. Správně vybraná zdravotnická obuv je poté sice dokáže zmírnit, ale nebylo by daleko lepší jim předcházet?

Co všechno může způsobit nevhodná obuv?

Je toho hodně. V prvé řadě je potřeba jmenovat bolesti zad. Z těch se stává pomalu civilizační choroba a mnozí ji přikládají tomu, že dnešní populace tráví spoustu času vsedě. Jistě, i to hraje svou roli, ale na vině může být i nevhodná obuv. Tou trpí celé tělo včetně například lýtkových svalů a kloubů.

Dalším častým problémem jsou nejrůznější deformace. Viděla jste někdy, jak vypadá vbočený palec? Nejde o nic pěkného, a jste-li žena, definitivně si tím pohřbíte šanci mít v létě hezké nohy v sandálkách. Obuv často způsobuje také zarůstající nehty.

A jaké boty tedy nosit?

Rozhodně se netrapte dlouhé hodiny na podpatcích či v jakýchkoliv jiných botách, v nichž se noha necítí pohodlně. Velmi dobrou volbou je přímo zdravotní obuv.  Má u nás dlouhou tradici a nabízí spoustu modelů, mezi nimiž si jistě vyberete. Nejste-li ochotná nosit zdravotní obuv venku, pořiďte si aspoň zdravotní pantofle, do nichž se budete přezouvat v práci. Většinu dne zkuste trávit v kvalitní obuvi.

Nezapomeňte na své děti

O nohy je potřeba starat se již od narození. Vždyť právě v dětském věku mohou vinou nesprávné obuvi vznikat nevratná poškození nohou! Vybírejte proto boty správné velikosti a z kvalitních materiálů. Nesmí být ani těžké a měly by mít tlumící vlastnosti.

zdroj foto: https://www.wikiskripta.eu/w/Hallux_valgus