Které obtíže jsou u žen nejběžnější?

Migrény, nedostatek energie, pocit těžkých a bolavých nohou, to vše a ještě spoustu dalších potíží nás, ženy, dokáže někdy pěkně potrápit. Většina zdravotních problémů přichází nejčastěji po čtyřicítce, ale nevyhýbá se ani mladším ženám. Více o sebe pečujte a některé potíže samy odejdou.

Křečové žíly

Vyhněte se dlouhému stání. Několikrát denně si sedněte a zvedněte nohy. Natahujte je a ohýbejte i pod stolem. Odložte těsné džíny a boty na vysokém podpatku.
Občas si uvařte pohanku, je plná rutinu, který posiluje stěny cév.

Únava a malátnost

Příčinou může být nedostatek železa, který bývá většinou provázen i dalšími potížemi jako jsou závratě, pocit celkové slabosti, zhoršená schopnost soustředění, dušnost při námaze, nápadně bledá pleť. Pokud trpíte některým z těchto příznaků, navštivte lékaře a nechte si udělat krevní test. Do jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na železo – čočku, hovězí a kuřecí maso, ořechy, datle, cizrnu, rozinky, červenou řepu nebo špenát.

Důlky na stehnech

Snižte příjem soli a tělo zásobte draslíkem. Nadbytek soli způsobuje zadržování vody v těle, která se často hromadí právě na stehnech. Draslík zase naopak odvodňuje. Do jídelníčku zařaďte banány, sušené meruňky, pomerančový džus. Trénujte dřepy na špičkách nebo s výskokem. Masírujte si stehna grepovým nebo tymiánovým olejem.

Problémy s inkontinencí

Za tyto potíže mohou povolené a ochablé svaly pánevního dna. Posílit je můžete speciálním cvičením nebo bylinkami (zázvor, třezalka, chmel, řepík).

Zánět močových cest

Nejlepší prevencí jsou brusinky. Snižují totiž pH moči. Také pomáhá pití velkého množství čisté vody bez bublinek, která z močových cest vypláchne nežádoucí bakterie.

Potíže se srdcem

V období menopauzy výrazně stoupá riziko srdečních onemocnění. Nechrání nás totiž hormony estrogeny. Je jich v těle mnohem méně, než dříve. Proto je vhodné omezit vyšší konzumaci nezdravých tuků, alkoholu a kávy. Srdci naopak prospívá olivový olej, mořské ryby, mandle a ořechy, zelená zelenina, jablka nebo celozrnné pečivo.

Bolesti hlavy a migréna

Předcházet migréně můžeme úspěšně i za pomoci aromaterapie – masáž spánků levandulovým olejem.

Zanechte komentář