Podprsenka může škodit našemu zdraví

Míváte pod ňadry zarudlé rýhy od podprsenky? Kupte si volnější model. Může vám to zachránit život. Aby byla prsa zdravá, potřebují především volnost.

Jaké úskalí se skrývá v nevhodně zvolené podprsence

Těsně pod kůží se nacházejí lymfatické cévy, které odvádějí z těla všechny škodlivé látky a nebezpečné toxiny. Pokud hrudník „uškrtíte“ nevhodně zvolenou velikostí podprsenky, lymfa nemůže volně proudit, hromadí se právě v oblasti ňader. A s ní samozřejmě všechny škodliviny. Když si večer podprsenku sundáte, tok lymfy se opět pozvolna obnoví, ale jen do chvíle, než si ji znovu oblečete. Znamená to, že prsní tkáň se celý den doslova koupe v toxinech, které nemají možnost odejít z těla přirozenou cestou. Chybí jí živiny a dostatek čerstvého kyslíku. Organismus dokáže této situaci nějaký čas odolávat, ale za pár let se může stát, že se v prsu objeví nádor.

Vyhněte se kosticím a výztužím

Při výběru podprsenky mějte na mysli, že čím víc tvaruje ňadra, tím větší tlak je vyvíjen na prsní tkán, a tudíž víc utiskuje i lymfu.

Před zakoupením si podprsenku pečlivě vyzkoušejte

Podprsenku nekupujte jen od oka a podle velikosti, kterou běžně používáte, ale pokaždé si ji pečlivě vyzkoušejte. Vsuňte dva prsty pod ramínka a postranice. Jestliže se tam bez problémů vejdou, je to ta správná velikost. Pozor si dejte i na to aby se na košíčkách netvořily žádné záhyby.

Zkraťte dobu nošení

Chodit nahoře bez si troufne jen málo žen. Pokud máte pocit, že se bez podprsenky neobejdete, zkraťte dobu jejího nošení jen na dobu nezbytně nutnou. Rozhodně byste ji neměla mít déle než 12 hodin denně. Oblékejte si ji těsně před tím, než odcházíte z domu a ihned po návratu si ji sundejte a převlékněte se do něčeho volnějšího.

Rozhodně nikdy v podprsence nespěte

Některé ženy mají ve zvyku v podprsence i spát. Buď kvůli většímu pohodlí, protože mají větší prsa a cítí se lépe, když jim „drží pohromadě“ nebo proto, aby si udržely jejich pěkný tvar. To je ale mýtus. A vašemu tělu tím jen ubližujete.

Zanechte komentář