Zábavný Halloween pro děti

Připravte pro své ratolesti zábavně děsivou halloweenskou party, která je bude bavit. A jak že se takový Halloween slaví? Nemusíte vyrážet na koledu, tak jak je to běžné v anglosaské kultuře, stačí pozvat kamarády svých dětí i s rodiči a pustit se do zábavy.

Nebudeme si nic namlouvat, děti si Halloween díky své fantazii užijí mnohem více než my dospělí. Nicméně jako hostitel musíte kromě dětí myslet i na jejich doprovod. Ideální bude vyčlenit prostor, odkud na děti dobře uvidíte a zároveň se budete moci bavit po svém.

Prostor, kde budou děti, vyzdobte tak, jak si Halloween žádá. Tedy nešetřete oranžovou a černou barvou. Vydlabané dýně samozřejmě nesmí chybět, jen svíčky zvolte raději elektrické, aby nedošlo k popálení.

Zábavný program

Pokud máte zahradu, nezapomeňte ji vyzdobit. Připravte pro děti strašidelnou bojovku, ale zvažte věk dětí, abyste je neděsili příliš, to by se vám mohlo během následujících nocí pekelně vymstít.

Další program také volte s ohledem na věk dětí. Do zábavy zapojte i dospělé, připravte dýně, které si budou moci společně s dětmi vydlabat a připravit tak typické halloweenské lampiony. U takové zábavy se jistě pobaví i dospělé osazenstvo. Dospělé zapojte do příprav a vytvořit společně pro děti třeba soutěžní stanoviště s odměnami.

Děti si jistě užijí i výrobu strašidelných dekorací z papíru nebo tvorbu děsivých pochoutek. Připravte proto dost krepového papíru, lepidla nůžek, pastelek a dalších nezbytností, které se vám při kreativní zábavě budou hodit.

Pro zdobení jsou ideální perníčky, na které děti budou kreslit pomocí barevných polev. Nebo vyzkoušejte malé dortíky, které si děti ozdobí dle své fantazie. Kromě toho, že si užijí zábavu, mohou si své výtvory i odnést domů.

Připravte také play list dětských písniček, při kterých se děti už vyřádí sami bez dospělých. S úspěchem se jistě setká soutěž o nejlepší kostým, tu ovšem uveďte už do pozvánky, aby nebylo některé dítko znevýhodněno.

Nechutné dobroty

Občerstvení pro děti se i při halloweenské party musí držet jistých pravidel. Volte jemnější chutě, ale neodklánějte se od tématu. Platí tu pravidlo, že čím nechutněji budou pochoutky vypadat, tím lépe. Nebojte se zelené, modré nebo černé barvy jídla. I když dospělým se při pohledu na takové pochoutky nemusí zrovna sbíhat sliny, děti takové věcí zkrátka milují.

Halloween pohoštění

Vyrobte strašidelné cupcaky s hromadou čokolády a marcipánovými duchy na vrchu. Zelené želé s jablečnou nebo jinou příchutí se bude na stole jistě vyjímat. Místo klasických bonbonů vyzkoušejte domácí želatinové červy.

Kromě čokolády a sladkostí malým strávníkům nabídněte i ovocné pohoštění. Úspěch jistě budete slavit i s očními bulvami z hroznového vína nebo duchy z banánů. Zdravé pochoutky spíše ocení rodiče malých hostů, ale když bude dobře a zábavně připraveno, děti se na něj vrhnou.

Pro dospělé připravte obdobný raut, ale tentokrát nešetřete kořením a naopak uberte na řádivých barvách. Vyhrajte si s názvy pokrmů i nápojů.

Pokud chcete, aby vše vypadalo krásně nepoživatelně, a nemáte na přípravy čas nebo trpělivost využijte služeb profesionálů, kteří se o váš nechutně chutný raut rádi postarají.