Jak poznáte, že jste těhotná?

Příznaků, které značí těhotenství je celá řada, ale obecně nelze říci, které z nich se projevují u všech budoucích maminek. Přesto jsme sepsaly všechny nejčastější příznaky těhotenství. Přečtěte si, které to jsou!

Některé ženy mají snad všechny příznaky a jiné zase ani neví, co to příznaky těhotenství jsou. Každá žena je jiná a tedy je jisté, že i těhotenství se bude lišit.

Ať to bude u vás tak či onak, je dobré vědět, jaké jevy těhotenství provázejí.

 

Příznaky toho, že jste těhotná!

 

Konec menstruace

Tento projev je asi tím nejvíce známým. Pokud do čtrnácti dnů od data očekávané menstruace krvácení nepřijde, pak je vysoce pravděpodobné, že jste ve stavu očekávání. Konec měsíčků je dán hormonální změnou, která je daná těhotenstvím. V některých případech se ovšem stává, že ženy normálně menstruují, i když jsou těhotné. Pokud máte podezření, že jste těhotná a přesto krvácíte, je vhodné zajít na prohlídku k lékaři nebo si udělat doma těhotenský test.

 

Nevolnost

Ranní nevolnost, která je spojená s těhotenstvím vás může potkat kdykoliv během dne. Nejvíce trápí budoucí maminky v období mezi druhým a 12 týdnem těhotenství.

 

Únava

Díky hormonálním změnám, která jsou spojené s těhotenstvím, začne metabolismus pracovat mnohem rychleji, tím podporuje především růst embrya. Díky tomu se však můžete cítit více unavená a to i v denních hodinách.

 

Větší potřeba ‘’čůrání’’

Častější potřeba močení také patří mezi příznaky těhotenství. Rostoucí embryo vylučuje látku HCG, která způsobuje rychlejší prokrvování orgánů a tkání v pánvi. Zvětšující se děloha tlačí na močový měchýř, díky tomu máte pak i při malém množství moči pocit, že to už nevydržíte. tento příznak těhotenství se projevuje již v prvním týdnech.

 

Bystřejší čich

Citlivost čichu se značně zvyšuje. Cítíte více pachů i vůní, které jste si dříve ani neuvědomovala. Co vám dříve vonělo, vám může být nyní nepříjemné a způsobovat nevolnost.

 

Chutě

Těhotenské chutě se začínají projevovat už s prvními týdny jiného stavu. Příčinou jsou opět hormonální změny. Budoucím maminkám se často zcela prohodí chutě, to, co dříve milovali, nemohou nyní ani cítit a naopak.

 

Prsa

prsa se nějen vtěhotenství zvětšují,a le také se stávají citlivějšími, plnějšími, bolavějšími. Mnohdy se ženy potýkají s nepříjemným tlakem v nich, nebo mravenčením až pálením. Mimo to se také zvětší a ztmavnou dvorce a na prsou mohou vzniknout růžové nebo modré žilky.

 

Bolesti břicha

Pokud vás bolí břicho či podbřišek stejně tak jako tomu je při menstruaci, máte opět další příznak těhotenství. Nepříjemné bolesti jsou způsobné růstem maziva v děloze.

 

Nálady

Hormonální změny zpsůbují také časté výkyvy nálad a zvyšují sexuální libido. Proto se nedivte, když budete brečet při každé dojemné scéně a každý vtip vás rozesměje na hodiny a hodiny.

 

Ztmavnutí

Linka, která vede od stydké kosti směrem k pupíku, se stane v těhotenství mnohem výraznější a tmavší. Tmavé skvrny se mohou objevit také na obličeji. Za tmavnutí může zvýšená tvorba estrogenu, který může také zhoršit vaši pleť.