Jaký tvar nehtů se hodí pro vaše prsty?

Ruce jsou vizitkou každého z nás, především pak žen, proto by měly vypadat co nejlépe. Samozřejmostí jsou i upravené nehty, které jsou pro ženu symbolem krásy a ženskosti. Rozdíl ve vzhledu nedělá však jen lak, ale i tvar nehtů.

Co je módní, nemusí být vždy vhodné. Pokud si vyberete ten správný tvar nehtu, získáte nejen elegantní vzhled, ale i vyšší sebevědomí.

Univerzální tvary

Oválný tvar – je vhodný pro všechny typy prstů, prsty opticky prodlouží a zeštíhlí a působí nejen měkce, ale i harmonicky. Vykouzlí atraktivní vzhled ruky. Je nejen elegantní, ale i praktický, neboť jeho okraje jsou méně náchylné k lámání.

Squoval (zaoblený tvar) – zaoblená verze hranatého tvaru. Můžete jej využít jak pro nehty dlouhé, tak i krátké. Je ideálním tvarem pro různé druhy nail – artu. Co se týče barev, zvýrazní jej laky krémově pastelové

Tvary pro štíhlé prsty

Mandlový tvar – připomíná mandli. Je velmi elegantní a velice ženský. Pokud budete chtít nehty nalakovat, volte spíše neutrální odstíny s kovovým efektem.

Stiletto (špičaté nehty) – pokud chcete být sexy, vykouzlete si na nehtech ostrou špičku. Takto upravené nehty na vás zaručeně přitáhnou pozornost.

Tvary pro širší nehty

Hranatý tvar – dejte pozor na správnou délku nehtu, kratší verze působí trochu robustněji. Tento tvar nehtu je ideální pro francouzskou manikúru a díky velké ploše je předurčen pro různé druhy zdobení. Dovolit si můžete i syté odstíny s vysokým leskem.

Kulatý tvar – vytváří dojem štíhlejší ruky, kterou také opticky prodlouží. Je to tvar poměrně oblíbený. Pokud dáváte přednost manikúře, která vyžaduje minimální úpravu, je to tvar vhodný právě pro vás.

Coffin (Ballerina) – svým tvarem připomíná baletní botky, odtud ten název. Tvar nehtu je dlouhý, štíhlý a jemně zaoblený. Podpoří optické zeštíhlení silnějších prstíků. Špičku nahrazuje úzká hrana.

Chcete li nehet zkrášlit lakem, využijte neutrální barvy a jednodušší nail – art (zdobení kamínky či třpytkami).

Zanechte komentář