Proč jsou malé děti vůči koronaviru imunní?

SARS-CoV-2…Zdá se, že úplně nejlíp jsou na tom malé děti.

Nikdo neví, proč tomu tak je, ale dle MUDr. Soni Pekové, Ph.D. to může být i takto:  

„Malé děti mají neustále různobarevné “nudle”, stále jim teče z nosu a to bývají často běžné koronavirové rýmy. Na to nasedají potom nějaké pneumokoky apod. (ty mění barvu té rýmy). Takováto rýma se šíří v dětské populaci, je to běžná dětská nemoc.

Nezřídka rodiče chytnou od svého dítěte nějakou tu nemoc a jejich organismus si tak musí zpětně budovat svoji imunologickou odpověď, kterou si budoval jako malé dítě.

Děti jsou často doslova “promořeny” tím koronavirem tak, že nastupuje cosi, čemu se říká “fenomén superinfekce”. Pokud jeden vir stejné skupiny pronikne do buňky, tak jako by “uzavře dveře” té buňky a říká: “ Pánové! Teď tady bydlím  já, všichni pryč!” A každý další koronavirus, který by letěl kolem, nevejde.

Řada virů má tuto schopnost – zablokovat vstup do buňky pro virus stejného typu. Takže jestli koronavirus, který nám dělá rýmu u malých dětí, se chová podobně jako koronavirus, který k nám uletěl z Wu-chanu, je možné, že malé děti jsou vůči tomu velice dobře imunní, protože ony samy jsou jako by rezervoárem mnoha koronavirů zcela benigních a tak mají pozavírané dveře do těch buněk a jim to potom nic neudělá.“

Celé video z rozhovoru s Mudr. Soňou Pekovou, PhD (o dětech od 7.46 min)

 

Zanechte komentář