Jak zhubnout po těhotenství – jak se popasovat s kily navíc…

Každá z nás to nejspíše zná. V době těhotenství všechny přibíráme. A je to samozřejmě dobře, protože potřebujeme energicky zvládnout nejenom sebe, ale našeho malého človíčka. Jenže po porodu ty nabraná kila ne vždy lehce shazujeme.

Souvisí to s naším jídelníčkem, pohybem a také metabolismem. A pro mnohá jsou kila navíc noční můrou, protože na ně nejsou zvyklé – před miminkem jsme byly štíhlejší a potom… spíše plnoštíhlejší.

Jak tedy zhubnout po těhotenství?

Dnes si povíme můj příběh. Jsem 9 měsíců po porodu našeho Tomíka a Marušky – podařily se nám dvojčátka, ač v naší rodině (ani z jedné straně) k tomu nemáme predispozice. To nevadí, jsme z nich nadšení a jsou oba zdravý. Jenže dvě děťátka znamenají ještě více kil navíc.

A když se cítíte jako hrošice, tak to rozhodně není skvělé pro vaše sebevědomí – a poté i pro vaše okolí, protože jste na ně naštvaná. Oni nic neudělali, jen vy nejste se sebou spokojená, tak se to jasně odráží na vaší náladě a reakcích. Jak z toho ven? Jak se mi to podařilo? Shodila jsem kila zdravě a přirozeně? Potřebovala jsem hodně cvičení a pohybu?

Diety a bobule neřešte – nefungují

Předně – zapomeňte na všechny piluje, diety a další komerční ptákovinky. Vše je ve vašem talíři a hlavně – ve vaší hlavě. Nesmíte zapomenout, že naše lidské tělo je sice složitý organismus, ale dokáže se o sebe sám postarat. Musíme mu jen naslouchat – a to vážně neznamená, že před půlnocí v posteli do sebe naházíme 15 sušenek a jednu mléčnou čokoládu se známou fialkovou kravkou.

 

Jak jsem si sestavila na jídelníček na hubnutí

Na začátku budete potřebovat trochu pomoci s jídelníčkem – já jsem se odrazila od serveru hubnibezhladu, kde publikovali článek jak se zbavit kil i po porodu. Dle vcelku rozumných informací jsem si sestavila základní jídelníček plný čerstvých a kvalitních surovin (které paradoxně jsou levnější než „junk-food“, protože jich sníte o mnoho méně a zasytí vás stejně).

Pokud si chcete „cestu shazování kil“ trochu ulehčit, můžete se s nimi domluvit na konzultaci, kterou bezplatně nabízejí.

Já jsem to zvládla bez této pomoci, ale věřím, že někdo si bude chtít ulehčit delší učení, co, kdy, kde a jak jíst, případně se v tom bude motat a nebude mít dostatečnou motivaci zhubnout. Pro tyto případy jsou určitě konzultace s těmito odborníky od www.Hubnibezhladu.cz na místě.

Zhubla jsem tedy zdravě a přirozeně?

A jak se mi má změna těla podařila? Mám 19 kilo pěkně dole, bez drastických diet s jojo efektem, které stejně nefungují a hlavně jím to, co si moje tělo říká. A cítím se skvěle. Hlavně to, co jsem se naučila teď o stravě, můžu využít pro mé prcky.

Když vidím ty maminky, co jim neustále tlačí do tlamičky juniory a podobné zhůvěřilosti, tak se mi zvedá žaludek. Jak to vidíte vy?

Řešíte zdravou stravu pro sebe a pro své milé pidibytůstky?