Vyberte sportovní aktivitu pro vaše nejmenší

Pokud chcete předejít obezitě vašich dětí a směrovat je k pohybovým aktivitám, je potřeba je k nim vést již od útlého dětství. Děti pohybu milují a to již od raného dětství, kdy poznávají schopnosti svého těla formou kopání, uchopování různých předmětů, zvedáním hlavy, otáčením se.

Po narození dochází nejprve k rozvoji jemné motoriky, jakmile si upevní základní pohybové aktivity jako jsou lezení a chůze, můžete jim pomalu začít představovat různé druhy sportovních činností.

S čím začít?

Se sportovními činnostmi můžete začít již velmi brzy. Nabízí se jich celá řada:

  • Plavání nejmenších

Tato pohybová aktivita je vhodná již pro děti od 3. měsíců života. Nejedná se však o klasické plavání, ale je to skvělý způsob, jak dětem umožnit procvičování pohybů kloubů. Podpoříte koordinaci jednotlivých pohybů.

  • Hry s míčem

I těm nejmenším uděláte radost chytáním a házením nafukovacího míčku. Motivujete tak děti k pohybu, podporujete koordinaci pohybového a zrakového aparátu, trénujete postřeh.

Který sport a v jakém věku?

  • 2 – 3 roky

V tomto období již děti zvládají celou řadu pohybů – běhání, skákání, chytání, ale je ještě příliš brzy na to, abychom je zařadili do nějakého organizovaného druhu sportu. Můžeme však vyhledat ve svém blízkém okolí odborně vedená cvičení pro rodiče s dětmi, určená právě pro tuto věkovou skupinu.

  • 4 – 6 let

V tomto věkovém období můžeme začít s lyžováním, plaváním nebo jízdou na odrážedle a později i kole či koloběžce. Ke konci období lze zařadit fotbal či balet. Ve věku okolo šesti let dochází ke zdokonalení všech pohybových schopností a děti jsou již připravené pro zařazení do organizovaných sportovních aktivit a to nejen individuálních, ale i kolektivních.

  • 7 – 10 let

Pro toto období připadá v úvahu gymnastika, krasobruslení, závodní plavání, fotbal, lední hokej nebo tenis.

Zanechte komentář