Jak zabavit doma děti?

Aktuální situace a s nimi spojené opatření nám zaplnily domov dětmi, které potřebují zabavit. Dochází vám nápady a máte pocit, že vám tahle situace za chvíli přeroste přes hlavu? Našli jsme pro vás několik tipů, jak se doma můžete s dětmi zabavit a nezbláznit se z toho.

Moderní technologie vládnou světem

Pokud nejste přímo odpůrci moderních technologií, pak sáhněte po herní konzoli. Dnešní děti tenhle typ zábavy milují a zaručujeme, že ani vy se nudit určitě nebudete. Na trhu najdete nespočet her, které zvládnou i menší děti. Velmi oblíbená je například nestárnoucí hra Maincraft. Děti díky ní rozvíjí svou fantazii, učí se hospodařit a zodpovědnosti.

 

Pokud máte pocit, že u herních konzolí se musí jen sedět a hledáte spíše něco aktivnějšího, pak výrobci mysleli i na to. Některá zařízení jsou obohacena o pohybové senzory, díky kterým si můžete užít hru naplno! Rozhodně se i zapotíte. Zahrajte si fotbal, golf, box, tenis, podrbejte tygra nebo zdolávejte překážkové dráhy z pohodlí domova. 

Malé děti a tablety

Pro menší děti, které by ještě manipulaci například s Xboxem nezvládly, jsou vhodné třeba tablety. Možná se dokonce budete divit, kolik krásných aplikací pro děti od 2 let je k dispozici. Většina z nich je vzdělávacích a pomáhají dětem i s rozvojem kreativity. I když se to nezdá, tak tablety pomáhají dětem zlepšit jemnou motoriku jejich prstíků.

Moderní technologie do našich životů už neodmyslitelně patří a nebojte se toho. Samozřejmě je důležité, abyste děti učili, že jsou i jiné aktivity. Neměly by trávit u počítačů, tabletů a televizí většinu dne. Hra na konzoli nebo tabletu by měla být spíše za odměnu a pouze na chvíli. Například pokud si sama budete potřebovat udělat nějakou práci a bude třeba děti zabavit.

Děti milují pohyb

Teď troška z toho aktivnějšího soudku. Zvedněte děti od televize a je čas na trošku jinou zábavu. Zkoušeli jste už doma vlastní opičí dráhu? Tahle zábava je určená pro děti všech věkových kategorií. Vymyslete takové překážky, které budou záludné pro tříleté i desetileté děcko. Nezáleží na tom, jestli máte veliký nebo malý byt. V kreativitě se meze nekladou. Vezměte si třeba obyčejnou židli, polštář, odpadkový koš a poskládejte z nich dráhu, kterou musí vaše děti překonat jakýmkoli způsobem.

Skvělým pomocníkem na vytvoření ideální překážkové dráhy je klubíčko provázku nebo třeba i vlna na pletení. Ještě budete k ruce potřebovat izolepu. Vezměte provázek a natáhněte cik cak přes celý pokoj nebo chodbu. Vytvoříte dráhu jak pro agenta OO7, který se snaží dostat k cíli a nesmí přetnout laserový paprsek. Stejně tak se ani vy nesmíte dotknout provázku. Podlézejte, přeskakujte, přelézejte – ale pozor, nesmíte se dotknout! Věřte, že tahle hra vaše děti zabaví na dlouhou dobu.

Malí pomocníčci v kuchyni

Když máte doma dítko, musíte každý den i navařit něco k jídlu. Využijte toho, že máte doma malého pomocníka a zapojte ho do příprav. Děti milují, když můžou pomáhat a mají pocit, že dělají ty „dospělácké“ věci s vámi. Samozřejmě jim nesvěříte smažení cibulky nebo krájení brambor, ale zamíchat omáčku nebo rozmačkat brambory na kaši zvládnou. Skvělými pomocníky jsou i při pečení. Dejte jim na starosti vytvořit těsto. Uvidíte, že i vy budete ráda, že vám někdo pomůže.

Dětské bunkry nadevše

Děti a schovky k sobě neodmyslitelně patří. A jejich vlastní bunkr v obýváku nebo pokojíčku je teprve ta pořádná výzva. Pamatujete, jak jste i vy jako malí milovali se schovávat pod stolem a říkat, že jste ve své vlastní pevnosti? Dopřejte tento zážitek i vašim dětem. Stačí pár dek, polštářů, židlí a bunkr je hotový. Můžeme vám zaručit, že o svých dětech chvíli nebudete vědět. Protože bunkr je jejich království a tam vy nesmíte. Čím déle tam zůstanou samy, tím je to lepší. Zkuste do jejich skrýše dát i lampičku nebo baterku, jejich oblíbenou knížku a uvidíte, co se bude dít.

Malé děti se také rády schovávají a hrají si v soukromí. Zkuste i pro ně vytvořit jejich malý hrad a dejte jim tam pár jejich nejoblíbenějších hraček. Uvidíte, jak se krásně zabaví a vy budete mít na chvilku volné ruce a budete si moct odfrknout.

Klasika nikdy nezklame

Samozřejmě nesmíme zapomenout i na zaručené tipy, které vaše děti na chvíli zabaví. Stolní hry jsou jasným favoritem číslo jedna. Na trhu dnes najdete nespočet různých her, které zvládnou i ti nejmenší. Zahrajte si společně dětské Monopoly, Člověče nezlob se nebo Labyrint. Hodně oblíbené jsou i karetní hry jako Prší nebo UNO. Nebo třeba kostky?

Pak tu máme čtení knížek, kreslení obrázků, stavění z Lega nebo autodráhy, panenky apod. S těmito aktivitami nemůžete nikdy šlápnout vedle.

Když se dítě nudí

Slyšeli jste někdy o tom, že je dobře, když se vaše děti nudí? Někteří vědci tvrdí, že nuda dokáže vyburcovat jejich fantazii. Díky nudě si dokáží najít zábavu, která by je jinak ani nenapadla. Zkoušeli jste to někdy? Až za vámi přijdou, že se nemají, co na práci, zkuste jim říct, že jim třeba zadáte nějakou domácí práci. Uvidíte, jak najednou budou mít tolik jiných co dělat.

Zanechte komentář