Děti a fotografování – jak na něj vyzrát?

Každá maminka to určitě zažila. Ráda by měla pěknou fotku své ratolesti do rodinného alba, ale ta to nějak nechce pochopit. Často bývá velice složité udržet dítko na požadovaném místě. Je to stresová situace nejen pro fotografa, ale i maminku a v neposlední řadě i pro dítě.

Co tedy udělat, aby se focení stalo příjemnou záležitostí a vámi zvolený cíl byl dosažen? Zkuste focení pojmout spíše jako hru, jejíž součástí je i fotografování.

Rekvizity pomůžou

Nejlepším společníkem pro děti jsou hračky, které přinášejí záruku, že dítě zapomene na focení. Přineste s sebou oblíbenou panenku, plyšáka či autíčko a umístěte je do prostoru, kde by mělo probíhat fotografování. Využít můžete také kostky nebo další stavebnice.

Pokud máte dítě akčnější, vyzkoušejte různě veliké míče. Můžete se do hry zapojit také a ukažte dítěti, že focení není jen nudná záležitost.

Rekvizita nemusí být však jen hračka. Čím je však jednodušší, tím více dítě zaujme, klidně to může být nějaká obyčejná věc. Záleží na fantazii fotografa.

Fotografie z dětského hřiště

Atrakce, které se na dětském hřišti nacházejí, jsou velká lákadla pro všechny malé děti. Chcete – li mít hezké fotografie, vyplatí se pořídit jich několik právě v tomto prostředí. Děti se zabaví a fotografování je nebude obtěžovat. Dobrý fotograf umí zachytit rychlý pohyb. Může použít zmrazení krátkého expozičního času nebo třeba panning (technika pro zvýraznění pohybu).

Nevytvářejte umělé kompozice

Děti většinou nedělají, to, co chcete vy. Pokud plánujete fotografování, nechtějte po dítěti, aby se bavilo podle vašeho plánu. Pokud chcete do focení zapojit nějakou rekvizitu, nenabízejte ji dítěti přímo. Nechte ji někde opodál. Navoďte situaci tak, aby v ní bylo pánem dítě. Zapojte se do hry. Pokud se bude dítě bavit, bude bezprostřední, což je ideální stav pro vytváření nádherných fotografií, které ozdobí vaše rodinné album.

Zanechte komentář