Jak přežít letní vedra v těhotenství?

Horké letní dny je náročné pro každého člověka i pro lidi oslabené nemocí, věkem a pro ženy je to zátěž dvojnásobná! Jen nutné být na sebe opatrná a dodržovat několik zásad, které podporují tělesnou ‘’klimatizaci’’.

Zde je několik rad, jak přežít letní vedra v pohodě!

 

1. Pít, pít a zase pít

Pravidelný pitný režim je absolutním základem a měl by se dodržovat nejen při letních horkách, ale i po celý rok, a to zvláště v těhotenství. Denně by jste měla vypít minimálně 2 litry především čisté vody, neslazeného čaje, zeleninové nebo ovocné šťávy. Ideální teplota nápojů by měla být okolo 16°C a výš. Příliš studené nápoje dávají pocit ještě větší žízně a tělo tolik neochladí.

 

2. Pocení je přirozené

Nebraňte svému tělu pocení, právě to totiž snižuje teplotu těla a brání tak přehrání organismu. Během pocení přichází tělo o vodu a sůl/minerály, kterou je třeba doplnit pravidelným pitným režimem, do kterého zařadíte také minerálky.

 

3. Studené osvěžení ve sprše

Pokud už máte pocit, že horko nezvládnete, dejte si studenou sprchu, která sníží teplotu těla, osvěží vás a navíc podpoří správnou funkci pokožky a sníží riziko vzniku celulitidy.

 

4. Studené obklady a zábaly

Kostky ledu nebo namočený ručník v ledové vodě přikládejte na lýtky, do podkolenních jamek, na dekolt, zátylek, ruce

 

5. Volné oblečení z jemných a lehkých tkanin

Těsné oblečení vašemu organismu nepřidá, naopak bude jen zvyšovat tělesnou teplotu. Oblékejte se tedy do volného a vzdušného oblečení světlých barev.

 

6. Nezapomeňte na hlavu

Během slunečného počasí je nutné také chránit hlavu před přehřátím. Pořiďte si tedy slušivý slaměný klobouček nebo ‘’kšiltovku’’, která vás ochrání před úžehem i bolestí hlavy.

 

7. Myslet na zimu

I síla myšlenek vás může ochladit. I když jste právě v rozpálených ulicích města, představujte si, jak jste v zasněžené krajině, kde fouká studený vítr a je mráz.

Jak bojujete proti horku vy?