Jak zpevnit postavu po porodu?

Pokud jste ze své postavy po porodu tak trochu nešťastná, vůbec nezoufejte a dejte svému tělu dostatek času na to, aby se mohlo dostat znovu do formy.

Většinou jde především o zformování postavy v oblasti břicha a hrudníku, zejména prsou. Ideální jsou posilovací cviky a formovací lekce ve fitness centru. Zaměřte se na bodystyling, bodyforming, p-class a lekce zaměřené na jednotlivé partie.
Aerobní a vytrvalostní lekce včetně tanečních hodin jsou vhodné spíše pro zhubnutí, ale postavu vám nevytvarují. Ideální je tyto lekce kombinovat. Pro formování postavy je také vhodné bezešvé stahovací spodní prádlo, které vaši postavu pěkně vytvaruje.

Zpevnění těla po porodu

Prsní svaly velmi dobře formují dámské kliky se zpevněným trupem, neprohnutými bedry, pevným břichem a rukama opřenýma na šířku ramen. Pomáhá i stlačování sepnutých dlaní proti sobě. Na břicho je vynikající prkno neboli plank, kdy se položíte na břicho, opřete se o špičky a vzepřete na předloktí. Zpevníte celé tělo, vtáhnete břicho a srovnáte záda bez prohnutí beder. V leže na zádech pak pokrčte kolena, zvedněte nohy nad zem a se zataženým břichem pomalu přitahujte kolena co nejblíže k hrudníku. V leže na zádech s pokrčenými koleny také střídavě přetáčejte nohy vpravo a vlevo těsně nad zem. Je třeba cvičit alespoň obden ve třech sériích po deseti opakováních.

Než dáte tělo dohromady

Než své tělo dáte dohromady pomocí cvičení, pořiďte si spodním prádlo, které tvaruje postavu. V nabídce jsou stahovací kalhotky, které zpevní postavu i spodničky zcela ideální pod šaty. Pokud rádi nosíte třeba džíny, pořiďte si k nim stahovací bodyčko. Tvarovací body vám kromě břicha vytvaruje i oblast pasu, beder a boků. Stahovací spodní prádlo vám totiž pomůže i při stahování dělohy a tvarování postavy pomocí cvičení. Pokud probíhá komprese uvnitř těla při cvičení a další je vyvíjena na tělo z venku pomocí stahovacího prádla, efekt se násobí. Navíc je bezešvé prádlo z velmi příjemných materiálů a jeho nošení je pohodlné.