I v období těhotenství můžete být sexy a šik

Jste těhotná a bříško začíná pomalu zvětšovat svůj objem. Je tedy potřeba obměnit váš šatník. Každé nastávající mamince vyhovuje jiný styl oblečení. Řiďte se vlastním vkusem a vybírejte si druh oblečení, který bude pohodlný a bude vám vyhovovat.

Přesto však mějte na paměti několik důležitých věcí.

Jak správně vybírat?

  • Jednotlivé části oděvu musí umožňovat dostatečný a volný pohyb.
  • Volte takový druh materiálu, který je prodyšný, ideální je bavlna.
  • Pamatujte na správnou obuv. Pokud jste zvyklá na podpatky, sáhněte raději do nabídky obuvi s podpatkem širším a nižším, mění se stabilita vašeho těla.
  • Zvětšují se vám i prsa, proto bude potřeba zakoupit i větší podprsenku.
  • I tělesná výška hraje určitou roli, pokud se chcete cítit dobře – vyšší ženy si mohou dovolit těhotenské kalhoty s kšandami. Drobným ženám se naopak nedoporučují.

Nevhodné jsou těsné kalhoty, punčocháče, podvazky nebo břišní pásy.

Co si vzít na sebe?

Oblečení volíme podle roční doby. V nabídce je však celá řada trendy kousků, které se dají snadno kombinovat. Období těhotenství nemusíte proto „přečkat“ pouze v jednom druhu oděvu.

  • Kalhoty

Na výběr je celá řada různých variant. Velice oblíbené jsou těhotenské džíny, které jsou elastické a dají se nosit v průběhu celého období těhotenství. Natahují se jako legíny a jsou zakončené elastickým úpletem a nemají klasický zip a knoflík.

  • Legíny a tepláky

Legíny jsou ideální jako doplněk pro tuniku či kratší šaty a je to univerzální kousek šatníku. Lze je zakoupit ve verzi dlouhé i kratší a v různých barevných variacích.

Těhotenské tepláky jsou pohodlným kouskem nejen na doma, ale i pro případné cvičení. Opět je doplníte volnějším tričkem či trendy tunikou.

  • Šaty

Výhodou tohoto druhu oblečení je, že jej již nemusíte kombinovat s žádným druhem oblečení. Jsou vyrobené z kvalitních a příjemných materiálů a v nabídce je i celá řada různých střihů.

  • Sukně

Díky střihu jsou velice pohodlné. V nabídce jsou sukně s vyšším elastickým pasem či sukně s laclem. Opět je doplníte tunikou či volnější halenkou či tričkem.

Nebojte se sáhnout do nabídky elegantního těhotenského oblečení. Vybírejte takové oblečení, ve kterém se budete cítit nejen pohodlně, ale i krásná.

Zanechte komentář