Jak vybrat dětem tábor?

Už jen několik dní a oficiální začátek velkých prázdnin je tady. Pokud nevíte, jak oživit svému dítěti dva měsíce volna, máme pro vás tip, kterým je dětský tábor! Zjistěte, jak vybrat ten pravý!

Dětský tábor může být pro vaše dítě nezapomenutelné dobrodružství, na které bude vzpomínat po celý rok, ale to se z něj může stát čtrnáctidenní noční můra. Jak vybrat správný tábor, který bude vašeho potomka bavit? Jak zjistit, že organizátoři jsou důvěry hodní? Na co se ptát? Co je důležité o táboře vědět? To vše zjistíte v našem článku!

Těchto 5 bodů by jste měli při výběru dětského tábora rozhodně splnit!

1. Informujte se

Tou správnou cestou je informovanost. Začít byste měli u pročtení všech informací na stránkách daného tábora. Pak si najít pokud možno nezávislé reakce lidí v diskuzích, poptat se můžete také ve škole či rodičů, které mají s daným táborem už své zkušenosti.

Plusem samozřejmě je také to, když má tábor několikaletou tradici, která může značit dobrou kvalitu. Dalším krokem je setkání s hlavním vedoucím, který má zodpovědnost za vaše dítě po celou dobu tábora. Pozornost věnujte jemu chování, stylu řeči, tomu, jak odpovídá na vaše otázky.

 

2. Přijměte názor vašeho dítěte

Připravte několik možných táborů, které splňují vaše požadavky, ať už zaměřením, tak místem konáním i cenou. Z toho to seznamu pak dejte dítěti na výběr a nechte mu konečné slovo. Vždyť to bude přece váš potomek, který bude na táboře. Zajistěte tedy, aby se tábor vydařil a zároveň bavil.

 

3. Seznamte se programem

Nespokojte se s pouhým zjištěním zaměření tábora. Je důležité vědět, jaký program vaše dítě čeká. Hodně vám toho napoví celotáborová hra, jejíž koncept by měl být popsaný na stránkách tábora. Zajímat by vás měl také denní režim, stravování, další aktivity.

 

4. Sežeňte dítěti kamaráda

Pokud vyráží vaše dítě na tábor poprvé a sám, může to pro něj být velký stres. Pomozte mu se otrkat tím, že mu domluvíte kamaráda. Může to být například spolužák ze školy.

 

5. Nepřehánějte to s kontaktem

Mnohdy trápí odloučení více rodiče než dítě samotné. V takovém případě pak touží maminky po neustále kontrole. neustálé volání, psaní sms zpráv, případně návštěvy, to vše ovšem může dítě obtěžovat a může kvůli tomu dokonce stát terčem posměchu ostatních dětí. Kontrolujte svou úzkost a dopřejte svému dítěti trochu volnosti a možnosti užít si tábor bez stálého dohledu. To, že o něj máte zájem mu ukažte poslaným pohledem nebo telefonátem jednou za dva dny apod.

Na jaký tábor jede vaše dítě?

Pokud si Váš potomek odveze z tábora nějaký předmět, který si vlastnoručně vyrobil, například jako tento barevný dřevěný náramek, pak na tu dobu strávenou s kamarády bude jistě dlouho vzpomínat.