Těhotenská nevolnost – Víte, co na ní zabírá?

Čekáte miminko a namísto, aby jste si tuto krásnou dobu užívala, trpíte těhotenskou nevolností? Zjistěte, jak se nevolnosti zbavit! Máme pro vás několik zaručených rad!

Nebojte se, nejste jediná těhulka, která s nevolností bojuje. Výzkumy ukazují, že nevolnosti má 8 těhotných z deseti. Možná právě proto existuje tolik rad a tipů, jak s nevolností zatočit.

Vyzkoušejte následující tipy, něco určitě zabere!

 

Čich

Je dokázáno, že v těhotenství se zbystřuje ženám čichové vnímání. A tak, co vám dříve nevadilo, či jste ani necítila, může v těhotenství dráždit. Po dobu těhotenství odstraňte ze svého dosahu všechny dráždivé vůně. Může to být aviváž, sprej na záchodě, partnerovo kolínská atd. A v případě vaření, nezapomeňte vždy pořádně vyvětrat.

Různé vůně vám mohou vadit například i v práci. Nebojte se tedy požádat své kolegy o eliminaci jejich parfémů. Také se nezdržujte v jejich okolí v případě, že kouří.

Citrón nebo pomeranč

Mnohým maminkách pomohl jeden speciální fígl, stále u sebe nosily pomeranč nebo citrón, a když na ně šla nevolnost, čichly si k němu. Tím tak rozbouřený žaludek uklidníte.

 

Jídlo

Proti nevolnosti lze bojovat také stálým přísunem jídla. Mějte při ruce stále něco k zakousnutí. Stačí kousek pečiva, ovoce nebo čokoláda.

 

Tipy na ráno

Ranní nevolnost patří mezi ty nejméně příjemné. Člověk vstane a už se musí vypořádat s nevolností. Zkušené maminky radí dát si hned po ránu několik dětských piškotů nebo suché máslové sušenky. ty mějte připravené hned vedle postele a ještě než vstanete, dejte si je. Žaludek by se měl rychle uklidnit. Po snědení piškotů vstávejte pomalu.

Pomáhá nejen sladké, ale také studené. Vypijte tedy chlazený nápoj, který vám chutná nebo si dejte do úst kostku ledu.

 

Vitamíny

Proti nevolnosti můžete zápolit také vitamínem B6, který má pozitivní účinky na celý lidský organismus. Zakoupit se dá v každé lékárně.

 

Přírodní látky

Nejvíce vyzdvihují těhotné ženy zázvor. Vyzkoušejte jeho konzumaci v jakékoliv formě, doporučujeme čaj nebo sušenky.

 

Sůl nad zlato

I sůl má svá pozitiva. nebojte není třeba polykat lžičky soli, kupte si oblíbené brambůrky nebo jiné crackery a ty si v případě potřeby dejte. S množstvím to ale nepřehánět!

 
Závěrem

Snad vám zmíněné rady pomohou proti vaší těhotenské nevolnosti. Naštěstí bývá toto nepříjemné období ukončeno po 3 měsíci těhotenství a pak hlásí většina maminek úplné nebo alespoň částečné vymizení nevolnosti.

 

Jak bojujete s těhotenskou nevolností vy?