Strie – Vada na kráse, proti které lze účinně bojovat!

Jste těhotná? Pak se k vám už jistě dostala informace i možném vzniku strií. Zjistěte, jak této vadě na kráse předejít a mít pokožku stále krásně hebkou a bez popraskání.

Strie jsou hrozbou, které se obává každá budoucí maminka. Mnohým maminkách naroste bříško do skutečně velkých rozměrů, což v některých případech trvale poškodí pokožku. Ta poté vypadá jako popraskaná a je plná nehezkých jizev, kterých se jen velice těžko zbavuje.

 

Kosmetický problém, který znepříjemňuje život!

Ačkoliv jsou strie pouze kosmetickou vadou na kráse a ženy kvůli nim nejsou v ohrožení, jde o problém, který značně znepříjemňuje život napříkald během plavkové sezńy. Pajizévky nebo-li strie vznikají na bříšku, prsou, stehnech, bocích i zadečku. Zbarvení strií může být různé, nejčastěji jsou však tmavě šedavé nebo červené.

Studie ukázaly, že vznik strií může mít různé příčiny. V některých případech je o dědičnost, v jiných je to pouze nedostatek péče. Péče spočívá především v tom pokožku neustále hydratovat a promazávat hydratačními a vyživujícími přípravky, tedy tělovými mléky či oleji.

 

Pravidelná péče o pokožku pomůže předejít striím!

Skutečně jde pouze o pravidelnou hydrataci pokožky! Již od prvních týdnů těhotenství si pořiďte kvalitní tělový krém nebo olej a tím se promazávajte několikrát za den. Pokud bude vaše pleť stále hydratovaná a vyživovaná cennými látkami její pružnost nebude nijak ohrožená ani při rychlém nabírání kilogramů a tedy i centimetrů. Pravidelná péče o kůži kvalitními přípravky funguje jako účinná prevence před vznikem strií. Kromě toho také eliminuje svědění, které je s obdobím očekávání spojené.

Čím pečujete o svou pokožku vy?