Čekání na porod – Jaká je ta nejlepší pozice?

Čekání na porod je v některých případech rychlou záležitostí, jindy je to otázka několika hodin. V případě, druhé situace je třeba zvolit tu nejpohodlnější a zároveň nejvhodnější polohu. Zjistěte, jaké polohy vám pomohou čekání na porod zpříjemnit či dokonce urychlit.

Pokud se stane z předporodního čekání téměř nekončící proces, je třeba zvolit polohu, která vám pomůže se uvolnit, odpočinout si. zde několik doporučených pozic, které matkám pomáhají porod urychlit a čekání na něj zpříjemnit.

 

1. Stání a chůze

I když se zdá, že na stání není nic pohodlného, jde o jednu z nejdoporučovanějších pozic. Stání pomáhá snížit bolest a navíc zde funguje také pomocná ruka gravitace. Krom toho není od věci se ve stoje obejmout s budoucím tatínkem a získat tak podporu a jistotu. Stejně tak funguje také chůze.

 

2. Sezení

Sezení s předklonem nebo záklonem je také vyzkoušenou a velice oblíbenou polohou. Nemusíte ovšem sedět pouze na posteli, využít lze i gymnastické míče nebo velké pytle na sezení. V případě, že preferujete tvrdé podloží, pak usedněte na klasickou židli.

 

3. Klečení

Další velice často viděnou polohou je klečení na posteli s opřeným čelem o postel. Tato poloha opět pomáhá zbavení se tlaku a bolesti. Doporučováno je i lehké pohupování se ze strany na stranu.

Dělejte vše, co je vám příjemné!

Během čekání na porod vyzkoušíte všechny možné polohy a sama si zjistíte, co je vám nejpříjemnější. Porodní asistentka vám v tomto směru také pomůže, poradí, co je vhodné a co nikoliv.