7 divných věcí, které dělá každá matka!

Jsou věci, které s příchodem rodičovství začne dělat každá žena! Některé jsou normální, jiné působí divně.

Říkáte si, co divného můžete dělat? Možná se budete divit, ale je toho poměrně dost!

1. Očicháváte zadeček svého potomka

Uprostřed rozhovoru, během jídla i ve frontě v obchodu zvednete své dítě, přičichnete k jeho plenkám a pokud nezjistíte nic “závadného“, zase jej pustíte na zem. Vám se to může zdát zcela přirozené, vaše okolí to však může mírně rozhodit.

Těžko říct, zda je schopnost rozpoznat obsah plenek jediným přičichnutím součástí genetické výbavy každé matky nebo je to pouze výsledek neustálého opakování.

2. Nosíte sebou jídlo, vždy a všude

Podívejte se do své kabelky, batohu nebo tašky od kočárku a určitě najdete nejen akční leták Globus, ale také nějaké to výhodně nakoupené jídlo. Rýžový chlebíček, kukuřičné křupky, sušenky, skleničky s přesnídávkou, bagety, ovoce atd. Jako matka plníte roli svačinářky, která musí být dobře zásobená a připravená na chutě svých potomků. Protože věta: “Mami, já mám hlad!“, může přijít kdykoliv a kdekoliv.

3. Bez vlhčených kapesníčků ani ránu

Jdete jen s dětmi na pískoviště nebo vás čekají nákupy? Součástí nutné výbavy jsou vlhčené ubrousky, které pro vás mají cenu zlata! Jde o vynález, jehož význam docení právě matky, které se musejí den co den vypořádat s upatlanými ručičkami, pokakanými zadečky a špinavými tvářemi svých dětiček. Tím však možnosti použití nekončí, ubrousky lze využít snad v každé myslitelné i nemyslitelné situaci.

4. Zpíváte si dětské písničky a tancujete na ně

I když jste zamlada byla rockerkou srdcem i duší a protančená noc v klubu u vás nebyla nic neobvyklého, dnes si s chutí zazpíváte Chytila jsem na pasece žížalu a Ptačí tanec zvládáte lépe než kdo jiný.

divne-veci

5. Mluvíte sama se sebou

Během vzácných okamžiků a chvil, kdy se ocitnete na veřejnosti bez dětí, se přistihnete, že mluvíte sama se sebou. A pak už jen z červenajícími tvářemi sledujete, jak vaše okolí nechápavě a se soucitnými pohledy poslouchá vaše: “ Tak a teď to dáme do košíčku a půjdeme to pěkně zaplatit.“ O stupni vašeho postižení vypovídá už jen to, jak moc nahlas mluvíte. Doporučujeme zjistit si, jaká je otevírací doba Tesco a chodit nakupovat mimo ranní a odpolední špičku.

6. Potají jíte

Jako každá máma i vy svým potomkům tvrdíte, že ta velká čokoláda od dědy se zkazila a musela jste jí vyhodit? Nebo, že ty dobré oříškové sušenky se už dávno snědly a nutella v nákupním košíku rozhodně nebyla! S rodičovstvím dáváte sbohem klidnému pochutnávání si na brambůrkách a čokoládě. Nyní do sebe tyto dobroty, na které vás upozornil akční leták Kaufland, soukáte potají a v předklonu u kuchyňské linky, aby nebylo vidět vaše úporné žvýkání.

7. Soudíte ostatní matky

Ačkoliv jste dříve byla tolerantní a chápající, s příchodem rodičovství začnete hledat na svém okolí a především ženách-matkách chyby. Stoprocentně naleznete takové maminky, které své rodičovské povinnosti nezvládají a stoprocentně vás to potěší.