Mateřská taška: 6 věcí, o kterých jste nevěděli, že je budete potřebovat!

Každá maminka má před porodem již připravenou tašku, kterou si sebou vezme do porodnice. Seznam, co všechno by v ní mělo být, je jistě známý všem maminkám již dlouho před osudným dnem. My vám však přinášíme malé tipy na praktické věci, které vám během porodu i po něm přijdou vhod!

Klasický základní seznam na sbalení tašky do porodnice vypadá následovně:

  • Kojící podprsenka a uklidňující krém na bradavky

  • Toaletní taštička ( kartáček a zubní pasta, mýdlo, sprchový gel, pleťový krém atd.)

  • Dámské vložky

  • Vlhčené ubrousky a ručníky

  • Oblečení pro miminko a plenky

  • Potřebné léky

  • Občerstvení (jídlo a pití)

  • Oblečení pro sebe

Nyní přichází praktické věci, které by vás asi nenapadly, přesto je v porodnici oceníte!

 

1. Brčka

Chápeme, že to může znít naprosto směšně, ale máme pro to dobré vysvětlení. Brčka budou jistě vaším nejpoužívanějším předmětem během porodu i po něm. Usnadní vám totiž pití ve chvíli, všechny své síly i pozornost budete potřebovat na porod a i po něm oceníte rychlost pití brčkem, když budete mít plné ruce vašeho zrovna narozeného miminka.

2. Drobné

Mít u sebe drobné peníze se jen vyplatí. Ať už to bude na parkovné nebo nápoj v automatu. Mějte u sebe alespoň 200 Kč v drobných mincích.

3. Suchý šampon

I když bude vzhled to poslední na co budete po porodu myslet, po pár dnech v nemocnici suchý šampon oceníte. Přece jen, i když budou vaše návštěvy k vašemu vzhledu tolerantní, vy si pak později budete rvát vlasy, že na fotkách vypadáte jako zmoklá a mastná ‘’slípka’’. Je jasné, že na klasické mytí a foukání nebudete mít moc času ani náladu, ale použití suchého šamponu je tak snadné a rychlé!

4. Levandulový olej

Levandule je známá pro své uklidňující účinky. Proto na tuto malou lahvičku nezapomeňte. Můžete olej čichat během bolestivých kontrakcí nebo v okamžicích nervozity.

5. Zábava

Porod i následná péče o miminko vás jistě zaměstná, ale přijdou i chvíle, kdy nebudete mít co dělat a můžete se tak začít celkem snadno nudit. Proto nezapomeňte do své tašky přibalit nějakou tu zábavu v podobě oblíbené knihy, mp3 přehrávače, bulvárního časopisu atd. Přijdete na jiné myšlenky a vnitřně si odpočinete.

6.Mateřské vložky

Jde o vhodnější variantu klasických dámských vložek. Mateřské vložky jsou mnohem měkčí a příjemnější. Zvolit lze i jednorázové kalhotky do porodnice, které již v sobě tuto vložku mají.

 

Myslete i na své pohodlí!

Porod i následné dny poté jsou náročné fyzicky i psychicky, proto byste se měla cítit co nejvíce pohodlně. Do své tašky si sbalte pohodlné oblečení i přezůvky.

Přezůvky

Zapomenout byste neměla ani na pohodlné přezůvky, které budete nosit v pokoji i v prostředí nemocnice. Skvělou volbou jsou přezůvky zdravotní, ze kterých vás nebudou bolet nohy ani záda.

Pohodlné oblečení

Zapomeňte na vždy upravené celebrity a do porodnice si sbalte oblečení domácí, ve kterém se budete cítit dobře. Volné teplákové kalhoty s měkkou mikinou by neměly chybět! A zapomenout byste neměla ani na bavlněné noční pyžamo nebo košilku.

Pohodlné kalhotky

Po porodu byste měla myslet hlavně na pohodlí. To znamená přibalit bavlněné kalhotky příjemného střihu. Nyní jde sexy vzhled stranou. Důležité je, aby jste se cítila dobře. Doporučujeme nakoupit velké množství levných kalhotek, které pak můžete lehce vyhodit.

Máte už sbalenou tašku do porodnice?

 

Zanechte komentář