Postelová pravidla pro tvrdý spánek dětí

V posteli stráví každý člověk třetinu svého života. O kvalitě spánku rozhoduje kvalita prostředí, v němž usínáme. Vytvořte svým dětem ideální podmínky pro tvrdé i pohodlné spaní. Víte, jaká pravidla platí pro dětskou postýlku?

Během spánku dochází k regeneraci sil, u dětí je načerpání energie zvláště důležité. Jaká postelová pravidla byste neměli opomenout? Prozradíme vám to!

Postel a její umístění

Nejlepším materiálem pro dětskou postel je dřevo, je totiž bytelné a příjemné na dotyk i pohled. S postelí z plastu či kovu je nutno zacházet opatrně. Samozřejmostí je výběr správné velikosti.

Při volbě místa se držte toho, že by dítě nemělo mít hlavu u dveří, také by u hlavy neměl být volný prostor. Pokud to dispozice dětského pokoje neumožňují, pak mezi hlavu postele a dveře dejte nějakou skřínku či instalujte přepážku. Postel by měla stát v nejklidnější části místnosti.

Správně by nad místem, kde dítě spí neměly být žádné poličky či závěsné systémy. V případě, že to jinak nejde, dbejte, aby byly alespoň uklizené, v opačném případě může jít o negativní podnět narušující klid a usínání.

spánek

Na sever, jih nebo snad východ?

Pokud budete brát ohled na světové strany a kvalitu spánku, pak tím nejvhodnějším je, když dítě spí hlavou směrem na východ, jihovýchod či západ. Dělá-li mu problém ráno vstávat, natočte postel na východ, jenž podporuje svěží pocit a snadné vstávání. Divoké děti s neklidným spaním zase ukládejte do postýlky natočené k západu, jenž přináší energii a klid.

Dětské lůžkoviny

Při výběru ložního prádla pro nejmenší je třeba volit správné tkaniny. Ne každé saténové povlečení je vhodné a ne každé lůžkoviny z krepu příjemné. Jak si tedy můžete být jistá správným nákupem?

Říkáte si, že vy povlečení saténové na své posteli máte, tak proč by nemělo vyhovovat i vašim dětem? Jde o to, že děti mají trochu jiné nároky než vy. I když se může zdát, že vašim potomkům je dobře v každém povlečení s Hallo Kitty, ve skutečnosti je třeba zajistit více než jen pouhý vzhled. Při výběru a nákupu dětských lůžkovin je nutné skloubit měkkost, barevnost, kvalitu, odolnost, a ještě k tomu snadnou údržbu a hygienické požadavky.

Což znamená, že ložní prádlo by mělo mít motiv oblíbené pohádky, příjemnou a měkkou texturu a mělo by mít i žehlící úpravu. Bavlna je antialergenní materiál s výjimečnou měkkostí, navíc je snadno dostupná v každém e-shopu.

Jaké ložní prádlo je nejlepší pro děti? Především barevné a jemné.