Co jste nevěděli o mokrém čištění koberců

Čištění koberců nemusí být nutně využito pouze pro domácí koberce, mnohdy je rovněž zapotřebí v kancelářských prostorách, kde bývá koncentrace roztočů, bakterií a mnoha dalších škodlivých látek ještě daleko větší než v soukromých bytech.

Služby zajišťující precizní, hloubkové čištění koberců zajišťuje společnost například Čištění koberců Brno, která nám poskytla důležité informace z praxe.

Čištění koberců na pracovišti

Z důvodu toho, že na pracovišti se nachází mnohem větší množství lidí, exponenciálně se zvyšuje rovněž počet přítomných bakterií, které mají tendenci se usazovat v jakémkoliv možném prostředí, nejlépe se jim však daří v kobercových tkaninách. Ke kompletnímu vyčištění je nutné využít skutečně hloubkovou techniku, která nejenže zbaví tkaninu veškerých bakterií, ale pomůže jí regenerovat, dokonalým způsobem ji provoní a zároveň znemožní, aby se v tkanině v nejbližší době po čištění jakékoliv bakterie usazovaly.

Mokrým čištěním k hloubkové čistotě

Mezi zásadní výhody metody mokrého čištění koberců a sedaček (také známé pod pojmem extrakční čištění) rozhodně patří fakt, že se roztok z čisticího materiálu vstřebá hluboko až k samotným kořenům kobercové látky. Vysoký tlak čistícího stroje způsobí, že se materiál dostane mezi jednotlivá vlákna a tudíž se na rozdíl od ručního čištění nemůže nikdy stát, že by se nečistoty při čištění do látky částečně vrátily. V případě extrakčního čištění jsou totiž odsáty i s čisticím přípravek zpět do nádoby určené ke shromáždění špinavé vody.

Zápůjčka stroje na čištění koberců

Pokud se rozhodnete využít služeb společnosti Čištění koberců Brno, neváhejte a navštivte oficiální internetové stránky, které slouží k podání informací potenciálním klientům. Stroje je možno rovněž zapůjčit v půjčovně čističů koberců. Zároveň je Vám k dispozici emailová adresa a telefonní číslo, na kterých lze zastihnout samotného provozovatele služby a konzultovat s ním postup případné spolupráce. Součástí webových stránek je rovněž rozsáhlá fotogalerie.