Dětskou postýlku vybírejte pečlivě

Při výběru dětské postýlky mějte na paměti, že pro miminko bude po nějakou dobu téměř celým světem. Proto je potřeba zvolit nejen postýlku bezpečnou, ale důležitý je i vhodný druh materiálu a další doplňky.

Materiál

Velice důležitá je stabilní a pevná konstrukce. Eliminujte ostré hrany a všechny druhy výčnělků, je to ta nejlepší prevence proti úrazům.

Nejčastějším materiálem bývá odolné a pevné bukové dřevo, na němž nevznikají žádné zářezy, ani se nevytvářejí třísky, což je ideální především v období, kdy malé batole začíná všechno ochutnávat.

Nátěrová barva musí být samozřejmě bezolovnatá, bez obsahu polychlorovaných bifenylů a dalších škodlivých látek.

Zdravotní nezávadnost veškerých materiálů je dokládána certifikátem.

Bezpečnost především

Velice důležitá je vzdálenost hrazení (2,5 – 6,5 cm).

Další výhodou a bezpečnostním prvkem zároveň je nastavitelná poloha matrace do různých výškových úrovní. Nejvyšší polohu využijete u malého miminka. Jakmile se začne přetáčet nebo si sedat, posunete matraci níže.

Pokud zakoupíte postýlku rostoucí, ušetříte si místo.

Některé postýlky můžete v pozdějším období, po nákupu postele, přestavět na otevřenou úložnou skříňku nebo hrací stolek.

Vlastnosti postýlky

  • Dno z příček, mřížek či perforací zajistí dostatečnou prodyšnost a ventilaci vzduchu
  • Bočnice s tyčkami zajistí cirkulaci vzduchu uvnitř postýlky.
  • Kovový materiál musí být odolný vůči korozi.
  • Šrouby nesmí čnít do vnitřního prostoru postýlky, pozor na plastové krytky, které by dítě mohlo uvolnit a sundat, existuje zde riziko spolknutí.
  • Jsou – li bočnice stahovací, musí být pečlivě zajištěny, aby je dítě samo nestáhlo dolů.
  • Nepořizujte si postýlku pouze na kolečkách, sice se snadněji přemísťuje, ale není příliš bezpečná. Pokud již má pouze kolečka, alespoň dvě se musí dát bezpečně zajistit.

Zanechte komentář