Jak vybrat ten správný kočárek

V nejbližší době se vaše rodina rozroste o malého človíčka a vy pomalu začínáte přemýšlet, jaký kočárek bude potřeba koupit. První, co musíte vzít v potaz, je místo, kde s kočárkem budete jezdit. Jiný kočárek je vhodný do města a jiný na vesnici.

Další důležité hledisko je bezpečnost dítěte, které se v kočárku také musí cítit dobře.

Kočárek do města

Tady budete s největší pravděpodobností překonávat překážky typu obrubník, schody v autobuse, úzké uličky, vjezdy do obchodů. Proto je dobré volit spíše kočárek lehčí, který se snadno otáčí na místě a snadno se složí. Kolečka jsou vhodná menší a otočná. Pokud se budete rozhodovat mezi troj a čtyřkolovým, věřte, že čtyřkolové je stabilnější.

Také musíte myslet na to, že vám občas dítě v kočárku usne a vy jej budete muset dopravit domů. Zde se nabízí model s odnímatelnou vnitřní částí – dvojkombinace.

V nabídce je i trojkombinace, kdy z hlubokého kočárku vytvoříte i sporťák.

Kočárek na vesnici

Vesnice je blízko přírody, takže budete zajisté často jezdit po lesních či polních cestách, proto je vhodnější kočárek spíše do terénu. Dobrou volbou by mohla být trojkolka s nafukovacími a odpruženými kolečky, která se snadno ovládá a překoná poměrně dost překážek.

Převážení kočárku v autě

Tady připadá v úvahu jednotný podvozek s autosedačkou.

Vyzkoušejte si, jak jde kočárek složit a zda se vám vůbec vejde do auta. Ani váha kočárku není nezanedbatelná.

Golfky

Pro příležitostné používání postačí jednodušší model. Chcete . Li je použít pro dítko, které ještě nesedí úplně dobře, kupte raději ty s polohovatelnou opěrkou zad a nožiček, které budou pro dítě pohodlnější.

Tipy na závěr:

  • Dejte přednost snímatelnému látkovému potahu, který snadno vyperete.
  • Na obranu proti sluníčku volte polohovatelnou rukojeť nebo si dokupte slunečník.
  • Proti hmyzu opatřete kočárek síťkou.
  • Nezapomínejte ani na nepříznivé počasí a tudíž pláštěnku na kočárek.

Zanechte komentář