Cyklovýlet s nejmenšími

Vaše rodina se rozrostla a vy, coby cyklonadšenci, přemýšlíte, jak vaši zálibu skloubit s nároky malých dětí. Současný trh samozřejmě pamatuje na cykloturistiku s malými dětmi a nabízí různé druhy dětských vozítek.

Nejmenší„necyklisté“

Vozíčky za kolo

Pro cyklovýlet s těmi nejmenšími můžeme sáhnout do nabídky vozíků za kolo, které v současné době zažívají obrovský boom a to především díky tomu, že jsou vhodné i pro ty nejmenší. Jsou pro ně nejen bezpečné, ale zároveň je chrání –  nejen před prachem a odletujícími kamínky, ale i před slunečními paprsky. To vše zajišťuje síťka, která je prodyšná. Aby byl vozík dostatečně viditelný, je opatřen reflexními prvky – odrazky na kolech a po obvodu vozíku, reflexní praporek nad vozíkem.  Jste – li příznivci terénní cyklistiky, v nabídce je již i odpružená varianta vozíku do terénu. V některých vozících je možná instalace autosedačky. Mějte však na paměti, že vozík je trochu těžší, musíte si tedy dát pozor při brzdění.

Kolofogo

Je posledním hitem. Je to vlastně tříkolový kočárek, který lze jednoduše změnit v jednokolový a připevnit jej za kolo. Je vhodný pro děti již sedící. Sedačku kočárku můžete sklopit tak, že se dítě během jízdy pohodlně vyspí.

Cyklosedačky

Ty jsou určeny pro děti odrostlejší. Před nákupem si ujasněte, zda budete chtít sedačku umístit dopředu (na horní rámovou trubku) nebo dozadu (k sedlové trubce nebo na nosič). Vybírejte takovou sedačku, která bude chránit dětské nohy a záda. Důležité je i připoutání dítěte a nezbytná je i přilba, případně chrániče na ruce i nohy.

Umístění vpředu – máte dítě víc pod kontrolou, dítě má větší rozhled, je však vystaveno prachu.

Umístění vzadu – dítě je více v bezpečí, my však máme menší možnost kontroly.

Mějte na paměti, že i bezpečně sedící dítě, by nemělo v sedačce sedět dlouho. Při jízdě terénem dochází k otřesům a to i na kolech odpružených, ty pak namáhají nejen páteř, ale i šíjové svaly.

Malí cyklisté

Vaše děti sice jízdu na kole již zvládají, ale vy s nimi chcete vyrazit na delší výlet. Není nic jednoduššího, než si pořídit tažnou tyč nebo přípojné dětské kolo.

Přípojná dětská kola – místo předního kola je tyč, jíž spojíte dětské kolo s vaším.

Tažné tyče (teleskopické) – spojí dětské kolo s kolem dospělého.

Zanechte komentář