Ovčí vlna – materiál ideální nejen pro spaní, ale i pro oblečení

Pokud hledáte příjemný materiál pro dětské výrobky, je jím bezpochyby ovčí vlna. Poskytuje celou řadu neocenitelných výhod.

Výhody ovčí vlny

Ovčí vlna má neocenitelné vlastnosti, které žádný se syntetických materiálů nenabízí. Je to materiál, který je vhodný i pro alergiky.

  • Je vzdušná

Má přirozenou schopnost termoregulace, přirozeně reaguje na okolní teplotu, umí se stahovat a roztahovat a díky této schopnosti je dobře prodyšná. V zimě zahřeje, v létě naopak udržuje teplotu příjemnou pro naše tělo.

  • Poradí si s vlhkostí

Nejen lůžkoviny, ale i oblečení vyrobené z ovčí vlny dobře saje vlhkost, které se vlna také sama a snadno zbaví. Oblečení je proto vhodné pro chladnější a vlhké prostředí.

  • Dokonalá izolace

Ovčí vlna má schopnost dokonalé izolace od okolního chladu, je tedy ideálním materiálem pro oblečení do chladného zimního období.

  • Je vhodná i pro alergiky

Díky tomu, že vlněná vlákna jsou obalena vlnotukem lanolinem, není to vhodné prostředí pro roztoče, bakterie a další nepříjemné mikroorganismy. Lanolin také působí antistaticky, odpuzuje tedy prach. Je to tedy materiál ideální nejen pro malé děti, ale i alergiky.

  • Podpora dobrého spánku

Lanolin má schopnost zklidňovat podrážděnou pokožku a částečně má i protizánětlivé účinky. Ovčí vlna pozitivně ovlivňuje vnitřní napětí svalů a kloubů a přikrývky i polštáře z ní vyrobené přinášejí příjemný pocit uvolnění a odpočinku.

  • Nenáročnost na údržbu

Na povrchu vlny se nacházejí drobné šupinky, které vlně dávají samočistící schopnosti. Snadno si poradí s drobnými nečistotami a také usnadňují její čištění.

Navíc vlna se dobře zbavuje vlhkosti, nepohlcuje pachy, je odolná proti oděru a má dlouhou trvanlivost.

obrázky : Zdroj Pixabay

Zanechte komentář