Jak jednoduše pečovat o své nehty?

Ruce jsou dosti na očích, proto je potřebná pečlivá péče nejen o ně, ale také o nehty. Stejně tak, jako vlasy či obličej, potřebují i nehty masky, koupele a vitamíny.

Přinášíme několik tipů, jak si péči obstarat i doma.

Domácí maska na nehty

Tato maska vám pomůže udržet nehty silné. Zvlhčí nehtovou ploténku a podpoří průnik užitečných buněk do kůže. Ideální je nechat působit přes noc.

Suroviny pro přípravu:

  • 1 lžíce olivového oleje zahřátá ve vodní lázni
  • několik kapek citronové šťávy

Směs aplikujte na nehty, vezměte si bavlněné rukavice a nehte působit.

Koupele pro posílení nehtů

Dalším způsobem, jak posílit vaše nehty, jsou různé druhy koupelí. Tato péče, na rozdíl od masek, vyžaduje méně času a jednodušší přípravu.

  • Klasická koupel

Potřebujeme půl litru teplé, převařené vody a 2 lžíce mořské soli (bez příchutě a barviv). Prsty ponořte do roztoku a nechte působit 20 minut. Po osušení je namažte výživným krémem.

  • Jodová koupel

Je stejná, jako ta předchozí, jen do směsi přidáme ještě 5 kapek jódu, který nehty ještě více posílí.

  • Želatinová koupel

Želatina je surovina užitečná nejen v kuchyni, ale také v péči o nehty, zpevní je a zabrání lámavosti. Rozpusťte 1/2 lžíce želatiny v horké vodě, ochlaďte a ponořte ruce. Používat lze 2x týdně.

  • Medová koupel

Na přípravu budete potřebovat 2 lžíce medu a 2 lžíce olivového oleje, které společně zahřejete ve vodní lázni, přidáte vejce a řádně našleháte. Ponoříte prsty po dobu 15 minut.

Vitamíny a stopové prvky pro nehty

Nejvíce potřebné stopové prvky pro nehty jsou selen, železo, jód a vápník.

Selen obsahují vejce, rajčata nebo pšeničné otruby, oříšky (v přírodní formě) jsou bohaté na zinek, železo obsahuje černý čaj, maliny, špenát, květák nebo cuketa. Jód doplníme pomocí mořských ryb, hub nebo ananasu a zdrojem vápníku je třeba mák, čočka, tvrdé sýry nebo fíky.

Vitamíny potřebné pro zdraví nehtů jsou PP, E a B5. B5 se nachází v brokolici, arašídech (přírodní forma), rýži a pšeničných otrubách. Vitamín E doplníte z fazolí a rostlinných olejů a vitamín PP obsahují sezamová semínka, pivovarské kvasnice nebo rybí tuk.

Zanechte komentář