Přírodními prostředky na infekci dýchacích cest

Infekce dýchacích cest je onemocnění, které se vyskytuje velice často jak u dospělých, tak i u malých dětí. Někdy lze tomuto druhu onemocnění předcházet. V některých případech můžete pro její léčbu využívat i přírodní prostředky.

Posílení imunitního systému

Aby tělo odolávalo infekci, je potřeba posilovat imunitní systém.

  • Vitamín C

Podpoří naši imunitu a zlepší celkové zdraví. Ideální je dodávat jej tělu v přírodní formě- především v ovoci a zelenině (červená paprika, brokolice, černý rybíz, jahody, ananas, papája).

  • Rybí tuk

Je bohatý na vitamín A a D a omega 3 mastné kyseliny. Všechny tyto látky pomáhají upravit autoimunitní poruchy.

  • Oregánový olej

Má antibiotické, antivirové a antifungální vlastnosti. Postačí přidávat denně jednu kapku denně do čaje. Lze jej také, v případě potřeby, inhalovat.

Odstranění možných příčin

Pokud se u dětí objevují často infekce dýchacích cest či podráždění dutiny nosní, je potřeba zaměřit se na možné příčiny.

  • Vnitřní vzdušné alergeny

Zvířecí srst, prach, spory plísní a pyl, to jsou nejčastější vzdušné alergeny, které dráždí dýchací cesty. Ideálním pomocníkem může být domácí vzduchový filtr, který je však potřeba pravidelně měnit a to alespoň jednou za měsíc.

  • Dráždivé látky z potravin

Potravinové alergeny a citlivost na některé látky (lepek, mléčné výrobky, cukr) mohou způsobovat opakovaný výskyt infekcí dýchacích cest.

Léčba prvních příznaků

Jakmile se objeví první příznaky je potřeba dodržovat některá opatření.

  • Dostatek tekutin

Ideální jsou tekutiny s malým obsahem cukru, bylinné čaje nebo voda.

  • Inhalace

Pro inhalaci jsou ideální přírodní éterické oleje, které uvolní dýchací cesty – eukalyptus nebo mátový olej. Můžete je využít při inhalaci nebo je přidat do zvlhčovače vzduchu.

Zanechte komentář