Jak správně pečovat o ruce

Ruce jsou mnohdy naší vizitkou. V časech, kdy je třeba zvýšené hygieny, ale dostávají pořádně zabrat. Desinfekční prostředky a časté mytí, mohou mít za následek poškození pokožky. Narušená pokožka poté může být zdrojem infekce, či přitahování virů. Jak tedy nejvhodněji o pokožku na rukou pečovat?

Zdravé ruce

Základem pro zdravé a krásné ruce je vždy správná hydratace, kterou poskytne krém na ruce. Kůže na rukou je poměrně tenká a při častém mytí dochází k následnému vysušování. Pokožka je přirozeně mastná a mastnota slouží jako ochranný film. Pokud tuto vrstvu smyjeme, je nutné ji obnovit. Suchá kůže je totiž náchylnější na popraskání a také rychleji stárne. Na trhu nalezneme i přípravky, které kromě intenzivní regenerace, mohou zabraňovat tvorbě pigmentových skvrn. Jedním z tipů je i oblíbený krém na ruce Neutrogena. Tato norská značka má dlouholetou tradici ve výrobě kvalitních prostředků pro ochranu naší pokožky. 

Mazat ruce se vyplácí

Při obnově ochranného mastného filmu na rukou je potřeba hlavně mazat a mazat. Ideálně je dobré krém aplikovat aspoň 4 x denně. Večer je dobré ruce více promazat. Pokud máte extrémně vysušené ruce, je dobré na noc nanést silnější vrstu a poté si nasadit bavlněné rukavice. Krém se tak krásně vstřebá po dobu vašeho spánku a ráno se budou vaše ruce cítit jako znovuzrozené. V boji proti vysušené pokožce může být výborným pomocníkem tradiční Indulona, kterou znaly už naše babičky, 

Tipy na domácí péči o ruce

Na šupinatou kůži skvěle zabírá domácí peeling. Ten si jednoduše vytvoříme smícháním krystalového cukru s olivovým olejem. A následně ruce touto směsí dobře vydrhneme. 

Pokud vás trápí záděry a nemáte po ruce měsíčkovou mast, tak vám postačí také olivový olej. Ten si zahřejete a následně do záděrů vmažete. 

Jednou za čas dopřejte svým rukou také domácí masku. Tu si jednoduše vytvoříte z běžně dostupných potravin. Pro její výrobu budeme potřebovat:

  • 2 a 1/2 lžíce ovesných vloček
  • 1 lžíci medu
  • 1 žloutek
  • 1/2 lžíce olivového oleje
  • rukavice (nejlépe igelitové)

Suroviny smícháme, naneseme na ruce a poté navlékneme ochranné rukavice. Masku necháme působit min.2 hodiny. Poté pečlivě umyjeme a nanaseme regenerační krém.

Zanechte komentář