Omládněte s obličejovou jógou

Začínáte s obličejovou jógou? Podívejte se, na co se připravit.

Víte, že obličejovou jógu cvičila i Marylin Monroe? Podle jistých, dostupných pramenů je technika známá tisíce let dokonce i na africkém a asijském kontinentu. Připravte se na první lekce pro omlazení obličeje.

Při tréninku obličejových svalů, při jejich posilování a protahování pro mladistvější vzhled, je třeba dodržovat jistá pravidla. I odborníci uvádí, že můžete omládnout o 5 až 15 let zcela neinvazivní metodou.

Než začnete s obličejovou jógou

Na co myslet, aby u obličejové jógy trénink přinášel své plody a neměl zcela opačný efekt? Nesmíme zapomenout na kontraindikace. Určitě necvičte, pokud máte nějaké akutní či chronické onemocnění, infekci, migrénu, u některých cviků i problémy s krční páteří a raději se poraďte s odborníkem nebo ošetřujícím lékařem. Nelze zapomenout na nutnost dodržení zásad zdravého životního stylu, jako je zdravá strava, pitný režim, pohyb, spánek, vyrovnanost a vnitřní klid.

Na co nezapomenout při tréninku obličejové jógy

Na začátku musí být rozdýchání a zahřátí celého těla, nejen obličejových svalů. Při tréninku byste měli provádět technicky správně provedené cviky na každou část v obličeji. Pro dodržení relaxace vždy proveďte ráno a večer masáž, nejlépe s použitím vitaminového oleje s kolagenem. Pokud se obličejová jóga provádí správně, tak při ní pracuje i s bráničním dechem, rovným osovým postavení těla, vizualizací a některými jinými technikami.

Pravidelný trénink a správné provedení

Důležitý je pravidelný trénink a technicky správné provedení cviků. Proto alespoň ze začátku vsaďte na vedení tréninku pod bedlivým dohledem zkušeného lektora až do té doby, než všechny cviky budete umět provádět bezchybně. Správné cvičení posílí svaly v oblasti krku, šíje, obličeje a žvýkací svaly. Proto je třeba, aby bylo nedílnou součástí tréninkové lekce důkladné a správné protažení doplněné masáží svalů na krku a šíje včetně dalších uvolňovacích technik, které vás nejlépe naučí váš trenér. Obličejová jóga může být součástí ranní i večerní hygieny pro krásu i zdraví.

Zanechte komentář