Když nechce jíst, zkuste to jinak

Když vám dítě nechce jíst, zkuste to s ním jinak.

Máte doma jedlíky, kteří zbaští vše co jim strčíte pod nos? Pak máte obrovské štěstí. Jestli  se ale trápíte s každým soustem vy i vaše dítko, zkuste se zde inspirovat. 

Dětská svačina je nezbytnou součástí jídelníčku našich dětí. To že by strava měla být pravidelná, vyvážená a zdravá ví dnes každý. O to více to ale platí pro malé děti, které se za celý den nezastaví ( a my s nimi) a jejich věčné běhání, skákání, lezení a kdo ví co ještě, spotřebuje spoustu a spoustu energie.

Kde ji ale má dítě načerpat, když každé jídlo je pro všechny zúčastněné hotové peklo? Co když vám dítě nechce jíst a vy už nevíte co s ním? Když ho budete do jídla nutit, lehce v něm vypěstujete averzi a odpor k určitým druhům jídla. Jak ho ale přimět, aby alespoň něco snědlo?

                                        Zkuste to s ním jinak.

Udělejte dětem z jídla zábavu. Ne nadarmo se říká, že člověk jí i očima. Našli jsme pro vás několik tipů na to, jak hezky a vtipně naservírovat takovou svačinu a klidně  si k tomu třeba ještě můžete povídat nějakou pohádku. A když bude vymyšlená, tím lépe, děti takové milují a hezky je zabavíte.

  Lassen Sie nichts anbrennen und wecken Sie bei Ihren Kids die Freude an der gesunden Ernährung!: