Rouška na obličeji: vaše pleť trpí

Nařízení nosit roušky ještě určitě nějakou dobu potrvá. Jenže vaše pleť s tím už nějakou dobu nesouhlasí. Rozpraskané rty, poničené koutky, pupínky či flíčky nejsou v posledních dnech pro vás ničím novým. Ale co s tím? Poradíme vám, jak pečovat o pleť pod rouškou.

Proč se to děje?

Pozorujete na své jinak bezproblémové pleti viditelné změny? Není se čemu divit. Vaše pleť se pod rouškou dusí a trpí. Bohužel tomu nezabráníme. Obyčejná papírová rouška zhruba po 20 minutách používání provlhne, což se pleti jednoznačně nelíbí. Hadrová je na tom o něco lépe, ale také to není žádná sláva. První pomoc pro vaši pleť je jednoznačně si roušku častěji měnit. Ty jednorázové po použití vždy opatrně vyhoďte. Látkové vyperte a nezapomeňte také přežehlit napařovací žehličkou. Vlhko, které se pod rouškou tvoří, je ideálním prostředím pro tvorbu bakterií. Přispívá také k maštění pleti, které vede k tvorbě akné.

Stres – příčina všeho

Současná situace nepůsobí dobře na nikoho. Ať se snažíte sebevíc, nějakým způsobem se vás určitě dotkne. A stres, který vyvolá, se podepíše i na vaší pleti. Zkuste se co nejvíce chovat stejně, jako v jakýkoli jiný pracovní nebo volný den. Pracujte (i když třeba z domova), zacvičte si, pusťte si váš oblíbený film, uvařte si nějaké dobré jídlo, napusťte si vanu plnou voňavých bublin nebo běžte na procházku do lesa. Důležitý je i kvalitní spánek. Snažte se prostě co nejvíce zmírnit dopady stresu na vaši psychiku.

Čištění je základ

Pokud chceme, aby pleť byla zase jako dřív, prostě se o ni teď budeme muset více starat. Kupte si nějaký kvalitní peeling a minimálně 2x týdně ho použijte. Zbavíte se tím všech možných nečistot, které vaší pleť dusí. Když teď máte více času, vyzkoušejte nějakou pleťovou masku. Uvidíte, jak se pak budete celkově cítit lépe. Micelární vody jsou skoro nutností. Takže nezapomeňte používat pravidelně i je. V tomto období se nevyplatí na kosmetice šetřit. Sáhněte po kvalitním výrobku, který pomůže vrátit vaši pleť do normálu.

Kde to jde, sundejte roušku

Netrapte vaši pleť v roušce zbytečně v místech, kde to není nutné. Pokud vyrazíte na vycházku do lesa, kde budete jen vy a váš pes, roušku klidně sundejte. Vaše pleť si potřebuje odpočinout a nachytat trošku slunečních paprsků. Ale nezapomínejte, že v místech, kde byste mohli někoho potkat, roušku zase nasadit.

To nejlepší nakonec

ŽÁDNÝ make-up. To je totiž přesně to, co vaše pleť potřebuje ze všeho nejvíc. Výhoda roušek je jednoznačně v tom, že můžeme omezit veškerou chemii, kterou si na obličej běžně nanášíme. Víte, jak si v tomhle období pleť odpočine? Protože s rouškou to spraví kvalitní řasenka a můžeme bez obav vyrazit. Naopak se pod roušku make-up vůbec nedoporučuje. Protože pokud už tak namáhanou pleť ještě „zadusíte“ nánosem líčidel, vše naopak zhoršíte.

Zanechte komentář