Co pořídit do školy pro budoucího prvňáčka

Máte doma budoucího školáka a pomalu se chystáte na nákup školních pomůcek. Stojíte však bezradně v obchodě a nemůžete se rozhodnout, co všechno koupit? Trochu vám s tím pomůžeme.

V dnešní době většina škol poskytuje seznam potřebných věcí již při zápisu. Pokud jste jej obdrželi, nakupujte podle něj, každá škola totiž požaduje něco jiného. Pokud však žádný seznam nemáte, tyto věci bude určitě potřebovat každý školák.

Aktovka či batoh

To je také dilema. Batohy jsou, podle někoho, praktičtější a pohodlnější, jenomže zase nemají tak hezké obrázky, které jsou atraktivní pro malého školáčka. Ideální je, pokud můžete vzít dítě do obchodu s sebou, máte totiž možnost mu aktovku či batoh vyzkoušet, případně s ním vybrat i vhodný motiv. Také berte v potaz váhu, která se ještě zvýší s horami sešitů a učebnic, které na začátku roku dovnitř naskládáte. Ať už zvolíte aktovku či batoh, obojí by mělo mít anatomické tvarování, které pomůže celou „tíhu“ nejen učení rozložit. Další, na co při výběru pamatujte, jsou široké a nastavitelné popruhy, snadná údržba materiálu nebo šikovné poutko na zavěšení u lavice. Není dobré, aby uvnitř byla jen jedna velká kapsa. Výhodnější jsou různé kapsy, kam se uloží zvlášť svačina a ostatní pomůcky. Každý batoh či taška by měly být opatřeny reflexními prvky, které umožňují dobrou viditelnost při zhoršeném počasí.

Psací potřeby a penál

Obyčejné tužky (nejlépe z trojhranného programu, stejně tak i pastelky – usnadní dítěti správný úchop), guma, nůžky (samozřejmě s kulatou špičkou). To je základní výbava pro psaní a kreslení. Fixy asi pro začátek nejsou úplně vhodné. Děti mají tendenci „tlačit“ a tak se lehce stane, že propíšou sešit.

U výběru penálu volíme spíše variantu vícepatrovou.

Pomůcky na výtvarnou výchovu

Ideální je mít je uložené v kufříku. Do něj připravíme vodové barvy, kelímek na vodu, štětce různé tloušťky a hadříky na jejich otírání. Dále pak určitě bude potřeba plastový ubrus na lavici a nějaká zástěra, staré tričko či košile, které si dítko oblékne na sebe, aby se při výtvarné výchově neumazalo od barev.

Sportovní výbava

Na cvičení je vhodné tričko s krátkým rukávem a kraťasy nebo legíny. Co se obutí týče, tak do tělocvičny je vhodná obuv se světlou podrážkou, ideální jsou cvičky. Pro venkovní cvičení jsou to pak botasky. Dítě tak snadněji rozliší, co si kam obout.

Veškerou výbavu na cvičení umístěte do většího látkového sáčku.

Další sáček, tentokrát menší, bude potřeba na přezuvky, ve kterých se bude dítko pohybovat po škole, během celého dopoledne.

Zanechte komentář