Jak učit předškolní děti cizím jazykům?

Přijde vám, že učit malé děti cizímu jazyku je zcela zbytečné? Opak je pravdou, nejlepší doba pro začátek učení je v prvních 3-6 letech dětského života. Zjistěte, jak by měla výuka probíhat!

Pokud bude vaše dítě ponořeno do cizího jazyka už od raného dětství, naučí se mluvit i rozumět mnohem rychleji a snadněji. Pokud tedy máte doma děcko v předškolním věku, s výukou němčiny, angličtiny nebo třeba francouzštiny neváhejte.

Předškolní věk je ten nejlepší čas pro učení jazyků!

Zejména první tři roky života dítěte jsou nejvhodnější dobou pro začátek výuky, děcko už má položené základy učení i myšlení, bylo by tedy doslova plýtváním nevyužít přirozených schopností učit se!

Pro předškolní děti je učení cizího jazyka téměř stejně přirozené,  jako to, učit se jazyk mateřský!

Jak s učením začít?

Malé děti se učí především poslechem, pozorováním, opakováním, imitací a vlastním procvičováním. Značnou výhodou je, že děti se příliš nezamýšlejí nad tím, co řeknou či udělají, nemají téměř žádné zábrany. Tudíž jejich výuku nebrzdí stud, nervozita nebo strach ze zesměšnění v očích ostatních.

vyuka-jazyka

Malé děti se necítí trapně, když něco spletou, proto jde jejich výuka snáz než u dospělých. 

Důležitá je zábava a rozmanitost

Soukromá jazyková školka Bašť přináší dětem možnost učení hrou. Děti si užívají rozmanitou zábavu, během níž se zároveň učí a naučené slovíčka opakují. Bez stálého opakování cizích slovíček pomocí her, písniček, obrázků, zvukových nahrávek či básniček by všechny znalosti byly rychle zapomenuté.

Zapsala jste vašeho potomka do školky jesle Praha? Jazykový program pro nejmenší je zde na velké úrovni, nic však nezkazíte, budete-li se svým malým šikulou trénovat i doma. Každé nově naučené slovíčko opakujte, demonstrujte obrázkem nebo videem. Uvidíte, že tak celkový pokrok zrychlíte. Děti také více učení baví, když mohou svým rodičům ukázat své znalosti v písničce, básničce nebo tanečku.

Udělejte z učení velkou zábavu! Aktivní zapojení do dětského učení se vyplatí!

Informujte se u dětského lektora

Nemluvíte cizím jazykem? Nevadí, i v takovém případě, můžete své dítě motivovat k výuce. Učební materiály pro děti nejsou nijak složité a pokud chcete i v domácím prostředí svého potomka vzdělávat a naučené věci z jazykové školky jesle Velké Přílepy opakovat, domluvte se na vhodném postupu s lektorem vašeho dítěte.

Pracujte na dobré budoucnosti vašeho dítěte už od raného dětství!