Jaké povlečení vybrat do dětské postele

Pokud se chystáte na nákup dětského povlečení, pamatujte na to, že u něj platí trochu jiná pravidla. Velice důležitá je kvalita a vlastnosti materiálu, z něhož je povlečení vyrobeno.

V žádném případě to nesmí být materiál umělý a neprodyšný, který by dětem mohl způsobit vyrážku či alergii, protože dětská pokožka je velmi jemná a citlivá. Prodyšnost je během spánku velice důležitá. Pokud nebude povlečení prodyšné, dítě se může propotit a následně se nachladí. Ideální materiál pro dětské ložní prádlo je přírodní.

Vhodné materiály

Nejvhodnější je klasická bavlna, která je příjemná, hebká a měkká. Také je pružná a hřejivá a vyznačuje se dobrou prodyšností i savostí. Povlečení můžete prát i při vyšších teplotách. Další možností je flanel. Ten je však vhodnější spíše pro chladné období. Jeho výhodou je dobrá savost. Je hebký na dotek. Pro teplejší období je vhodné povlečení z krepu, které je měkké, pružné a prodyšné.

Zapínání povlečení

To bývá občas při výběru povlečení podceňováno. Na této drobnosti však záleží více, než se na první pohled zdá. Mějte na paměti, o zapínání se může dítě zranit. Ideální je, pokud je našito na vnitřní straně či je povlečení zakládací. Ne příliš vhodné jsou knoflíky a už vůbec ne zip, o který se může dítě poškrábat.

Vzhled povlečení

Každá maminka chce, aby její dítě dobře usínalo a v posteli se cítilo příjemně. Proto i na vzhledu záleží. Pro ty nejmenší je v nabídce celá řada dětských motivů z pohádek a oblíbených příběhů. Na své si přijdou i malí milovníci zvířátek.

Prostěradla

Ani na správný výběr prostěradel nesmíme zapomínat. Ideálním materiálem je bavlna či froté. V nabídce je i celá řada barevných variant, takže nebude problém sladit jej s barvou povlečení.

Tip na závěr: nejmenším dětem můžete do postýlky pořídit ochranný mantinel. Ten, díky šňůrkám, umístíte po vnitřním obvodu postýlky a díky molitanu, který je uvnitř, bude vaše dítě chráněno i během spánku.

Zanechte komentář