Praktická podložka určená pro ty nejmenší

O malé děti je nutné pečovat. Toto pravidlo platí především v oblasti jejich zdraví. Právě ty nejmenší děti se mohou lehce nachladit, a to například v důsledku sezení na studené podlaze.

Jestliže i vy máte doma batole, tak jistě víte, na jakém místě si nejraději hraje. Ano, je to právě na zemi, a proto byste měli udělat něco pro to, aby podlaha nebyla na dotek tolik tvrdá a chladná.

Pěnové puzzle

Jako řešení mohou posloužit pěnové puzzle na zem, které nabízí hned několik výhod:

  • Tepelná izolace
  • Měkká podložka pro hraní
  • Zlepšení motoriky dítěte
  • Zajímavý designový prvek
  • Vhodné i pro alergiky

Další výhoda pěnového puzzle je především ta, že jako materiál je zvolen lehčený PE, který není pro dítě nebezpečný, jako tomu je u ostatních výrobků z EVA pěny. Právě tyto materiály byly hned v několika zemích Evropské unie dokonce zakázány, a proto se jejich nákup krajně nedoporučuje. Naopak produkty od tuzemského výrobce Malý neposeda jsou hodné vaší koupě, a to například už jen díky mnohým certifikátům, které jsou v souladu s novými směrnicemi a také nařízeními vlády.

Praktické využité těchto pěnových podložek je tedy zřejmé již na první pohled. Dítě si na nich může vesele hrát, a vy nemusíte mít jakoukoliv obavu o to, že by se od chladnější země nachladilo, anebo si přivodilo úraz například pádem na tvrdou podlahu. Druhý zmiňovaný problém je totiž ošetřen právě pěnovým materiálem, který je na dotek velmi jemný.

penove-puzzle

Díky samotnému tvaru, který věrně připomíná puzzle, se dítě jednoduše zabaví a také si při sestavování tvarů procvičí svou motoriku. Ti nejmenší si naopak budou užívat neomezeného pohybu, který jim tímto způsobem dopřejete. Stačí totiž celou místnost pokrýt pěnovým puzzle a nebudete muset mít jedinou starost o to, zdali si vaše batole může nějakým způsobem ublížit.

Pěnové puzzle na zem je ideálním řešením do každého dětského pokojíčku, a to jak pro ty nejmenší, tak i pro děti, které se už chystají do školky.