Cestovní postýlka – ano či ne?

Cestuje rádi a často, ale máte strach o komfort a pohodlí vaší ratolesti? Řešením by mohla být třeba cestovní postýlka, která zajistí malému cestovateli nejen pohodlný, ale i klidný spánek. Je vhodná pro děti od narození zhruba do tří let.

Jaké jsou výhody cestovní postýlky?

Velice snadno se skládá, často bývá její součástí i přenosná taška, do které ji uložíte. U větších dětí ji můžete použít místo dětské ohrádky. Její součástí je i pohodlná matrace a transportní taška. Kvalitnější postýlky disponují i kolečky, polohovacím patrem (lze jej použít i u malého miminka) či přebalovacím pultíkem. Některé mají i vlez.

Doma ji můžete využít jako druhou postýlku na spaní přes den nebo při návštěvách dědečka a babičky.

Na co myslet při výběru?

Vhodný druh vybírejte především podle účelu používání – postýlka bude sloužit ke každodennímu používání nebo ji využijete jen příležitostně či sezonně (na chatu či chalupu). Také je vhodné zvážit, zda si ji případně ponecháte pro další dítě.

Nabídka postýlek se většinou technicky neliší, bývá to pouze designem a výbavou, případně doplňky.

Hodně záleží na tom, jakým způsobem budete postýlku přepravovat – autem, autobusem nebo ji budete nosit v ruce.

Postýlky s bočním výlezem umožní starším dětem bezpečně postýlku opustit.

Zvolit můžete také postýlku s kolečky, ta však zvyšují její hmotnost, takže zvažte, zda je opravdu budete potřebovat.

Pokud přemýšlíte nad barvou boční sítě, lepší volbou je tmavá – jednak se tolik nešpiní a také je přes ní lépe vidět.

Maminky novorozenců a malých miminek uvítají závěsné lůžko, díky němuž se nemusí tak často ohýbat až na dno postýlky. Lůžkem se dá i pohupovat.

Tipy pro vás:

K postýlkám můžete pořídit celou řadu doplňkůsíť proti hmyzu, kterou uvítáte především v letním období, hrací hrazdu, na níž zavěsíte pestrobarevné hračky, samonafukovací matraci, boční kapsu, kam můžete umístit potřeby pro přebalování nebo třeba noční světýlko.

Zanechte komentář