Malý byt a miminko? Jak to spojit?

Čekáte miminko, ale straší vás obavy, že pro něj nemáte samostatný pokojíček? Není třeba obav, než se děťátko narodí, budete mít možnost svůj malý byt přeměnit na prostor útulný, praktický i pohodlný!

Miminko není z hlediska prostoru nijak náročné. Převážnou většinu času bude spinkat ve své postýlce, kterou bude mít u postele své maminky. Důležité je tedy vyřešit pouze místo pro samotnou postýlku a také mít nějaký ten úložný prostor pro plenky, dětskou kosmetiku, a další potřebné věci.

Nevíte si rady? S našimi tipy to zvládnete raz dva!

 

Využití stěn pro úložný prostor

Investice do vestavěných skříní se vám rozhodně vyplatí. Získáte skutečně velké množství úložného prostoru, které můžete použít pro věci své nebo pro miminko. Věci do skříní ukládejte podle toho, jak často je budete vyndavat. Horní police využijte pro sezónní věci, oblečení, dolní použijte pro ukládání věci na miminko. Budete je tak mít vždy při ruce. Při výběru vestavěných skříní také věnujte pozornost tomu, zda mají šatní tyč.

 

Postýlka nebo košík?

Nemáte momentálně prostor na klasickou dětskou postýlku? Použijte pro první měsíce spací koš, který také umožňuje praktické přenášení miminka z místa na místo.

 

Rozkládací pohovka v obývacím pokoji

Zejména tatínci těžce snáší noční pláč miminka, zvláště, když brzy ráno musejí vstávat do práce. Řešením je oddělené lože rodičů. Zatímco maminka si s miminkem ‘’obsadí’’ ložnici, tatínek může využít rozkládacího gauče v obýváku a v klidu se vyspat.

 

Závěsný pult na miminko

Přebalovací pult je součástí výbavy každé maminky, jde však o nábytek, který zabere dost místa. Řešením může být speciální vychytávka v podobě závěsného přebalovacího pult, který je připevněný na zeď a v případě potřeby se vyklopí.

 

Multifunkčnost je vítána

Malý byt je jako dělaný pro využití multifunkčního nábytku. Tím je napříkald speciální dětská komoda, která ve svých útrobách schová přebalovací pult, vaničku na koupání a další nezbytnosti k péči o miminko.

 

Nábytek, který roste spolu s dítětem

Poslední roky se velice dobře uchytil nápad v podobě rostoucího nábytku, který vydrží dítěti, i když roste. Tak například přebalovací pult se jednoduchou úpravou změní na pracovní stolek. Chytré, že?

Jaké vychytávky používáte ve svém malém bytě vy?