Jak vyrobit hračky z papíru?

Snad každý rodič chce, aby si jeho dítě hrálo s opravdu kvalitní hračkou. Proto se dívá nejen na výrobce, cenu, ale i na celkový vzhled hračky. My z 4Kids Vám dodáváme pouze hračky od ověřených dodavatelů, hračky kvalitní, osvědčené. Hračky, které splňují nejen svůj účel – tedy zabavit dítě, některé hračky mají i účel edukační. Formou hry obohacují dítě o nové poznatky.

Kvalitní hračkou může být i ručně vyrobená hračka z papíru

Věděli jste ale, že si kvalitní hračku můžete doma vyrobit sami? Kromě materiálu, který pořídíte za pár korun, potřebujete už jen trochu fantazie a šikovnosti. Dokonce i papírová hračka se může stát kvalitní a plnohodnotnou pomůckou, která leckdy zajistí i větší zábavu, než hračka kupovaná. Samozřejmě, že kdybyste dali dítěti na výběr z kupované či ručně vyráběné hračky, spíše sáhne po hračce kupované, s tím už nic nenaděláme. Oproti kupovanému produktu má však vyrobená hračka bezesporu několik výhod. Při výrobě hračky z papíru se dítě může samo zapojit, střiháním, barvením a lepením se zabaví na dlouhé hodiny. Rozvíjí se tak v různých dovednostech a učí se samostatnosti. Nejlepší variantou pak je, když se rodiče k výrobě hračky z papíru připojí. Menší děti budou určitě potřebovat pomoc s vystřihováním, mimo to bude čas s dětmi plnohodnotně strávený, plný fantazie a zábavy. Pojďte si s námi vyrobit zvířátko z ruličky od toaletního papíru!

Nápadů na výrobu hraček z papíru je na internetu spoustu! Co si zkusit vyrobit zvířátko z ruličky od toaletního papíru? Náklady na materiál jsou minimální! Potřebujete barevný papír, který zakoupíte v každém papírnictví, ruličky od toaletního papíru či kuchyňských utěrek, lepidlo, pravítko, nějaké fixy nebo pastelky a v neposlední řadě také špetku vlastní fantazie.

Jste připraveni? Zábavné tvoření může začít!

Postup je opravdu jednoduchý! Pokud máte připravené všechny, předem zmíněné věci, zbývá už jen vymyslet, jaké zvířátko chcete vytvořit. My navrhujeme například slona! Jak bude váš slon vypadat? Bude se podobat svému opravdovému druhu, či ho maličko vylepšíte? My si například zkusíme vyrobit růžovou slonici Vilfrédu! Začneme tím, že si vystřihneme pruh růžového papíru o rozměrech ruličky z toaletního papíru. Růžový pruh potřeme lepidlem a hezky jím ruličku oblepíme. Mezitím, než lepidlo pořádně zaschne si z dalšího kousku růžového papíru vystřihneme hlavu, uši a chobot slonice Vilfrédy. Hlava slonice by měla svou velikostí odpovídat připravené ruličce. To znamená ne příliš velká, jinak by se rulička mohla překlopit.

Snad každý již tuší, co se na slonici Vilfrédu sluší!

Je pouze na vás, jestli si vystřihnete hlavu již s ušima či uši vystřihnete zvlášť a k hlavě je následně přilepíte. Nezapomeňte však na to, že na slonici Vilfrédu se sluší a patří nakreslit opravdu velká sloní ušiska! Bez chobotu by byla slonice velmi smutná. Proto ji vyrobíme ten nejparádnější chobot na světě! Vystřihneme si asi 1-1,5 cm široký a 6 cm dlouhý pruh růžového papíru, který následně složíme do tzv. harmoniky. Chobot pak jednoduše přilepíme. Černým fixem pak domalujeme oči a kly, prostě vše co má správný slon, v našem případě slonice mít. Hotovou hlavu pak opatrně přilepíme do vrchní části postavené ruličky. A tady ji máme! Růžovou slonici Vilfrédu, jako vyšitou! Ze zadní části můžeme dolepit ocas, případně pak zespodu ruličky nalepit sloní nohy. Ty však nejsou potřeba, neboť rulička sama o sobě hezky stojí.

Aby se slonice Vilfréda necítila osamoceně, navrhujeme vytvořit další zvířátka, třeba celou zoo! Jen si představte, kolik zábavy si s nimi užijete! Sami pak poznáte, že i hračka z papíru může být kvalitní hračkou.