MOŠT JAKO ELIXÍR ZDRAVÍ

Mošt je velmi oblíbené a chutné pití. Věděli jste, že jedna sklenice jablečného moštu výrazně prospěje vašemu zdraví? Obsahuje nejen obrovské množství vitamínů, ale také antioxidantů a proto můžeme mošt označit doslova jako elixír zdraví.

Nápoj plný vitamínů

Dle odborníků z University of Glasgow chrání pití moštu tělo před mrtvicí, infarktem i nádory. Šťáva z jablek, obzvláště moštových odrůd obsahuje vysoké množství fenolických látek. Dosavadní výzkumy předpokládají, že pomocí fenolických látek lze chránit tělo před mnoha chorobami.  Navíc obsahuje vitamíny jako A, B, B1, B2, B3, B5, B6, C, E, K, H… Mošt z jablek je tudíž i účinný v prevenci proti virovým onemocněním.

Není mošt jako mošt

Mošt je vlastně 100% ovocná šťáva. Vzniká ideálně buď přímým lisováním z ovoce nebo z koncentrátu. Přímé lisování je v podstatě ryzí přírodní produkt. Na produkci bez jakéhokoliv chemického ošetření čisté ovocné šťávy se specializují v Podorlické sodovkárně. Zeptali jsme se, jak vlastně takový mošt u nich vzniká.

Výroba moštu

Nejprve projdou jablka vizuální kontrolou. Důležité je, že zpracovávaná jablka nesmí být napadena plísní. Určuje to i česká legislativa. Poté se očistí v myčce a znovu zkontrolují. Následně jsou rozemlety na jablečnou drť. Tato hmota se lisuje a výsledná šťáva pasterizuje. Podorlický mošt se plní do lahví ještě horký a okamžitě se zátkuje. Tím se zvýší spotřební doba na 12 měsíců a tak se zákazník může ze svého oblíbeného nápoje těšit celoročně. 

K výrobě Podorlického moštu je použito výhradně české ovoce a zelenina z oblasti Orlického podhůří. Tato oblast je z hlediska prostředí jednou z nejčistších v České republice. Charakteristickým znakem je vždy naprosto jedinečná a unikátní chuť moštů. Je to způsobeno tím, že každá odrůda a surovina je vždy originál. Podorlické mošty se zásadně nepřislazují, nepřibarvují a neředí. Tímto tedy výrobce dostane tu nejkvalitnější šťávu bez zbytečné ztráty zdraví prospěšných látek.

Co jste možná ještě o moštu nevěděli

Kromě již zmiňovaných účinků, je prokázáno, že jablka udržují ve výborné kondici střeva a zabraňují tvorbě nádorů či jejich růstu, díky látce Procyanidin. Dalším positivním účinkem je obsah ovocného cukru. Ten totiž  vydrží v těle mnohem déle, nežli chemický. Traduje se, že šťáva z jablek pomáhá také lépe usnout a je výborným pomocníkem při odbourání stresu. Vysoký obsah minerálních látek podporuje také lepší prokrvení pleti. Mošt je tedy i malým pomocníkem pro krásu.

Kde můžete koupit kvalitní mošt?

Podorlické mošty nabízí kromě klasického 100% jablečného moštu také mnoho příchutí v podobě přidaného ovoce či zeleniny. Od hrušky, mrkve, až po červenou řepu, rakytník, dýni či zázvor. Zakoupit je můžete zde. V Praze a Ostravě vám je přímo až domů doveze Pivní Mozaika při nákupu min. za 500,-Kč zdarma. 

Zanechte komentář