Jak se zbavit pupínků – poradíme tajemství, které pomůže vyjasnit vaši pleť.

Pokud se objeví akné u teenegera, je to celkem normální, neboť jeho tělo prochází hormonálními změnami. Pokud se však začne objevovat v pozdějším věku, začnete přemýšlet, proč tomu tak je. Mnoho žen však bojuje s akné i v pozdějším věku a uvádí je to do rozpaků. Někdy je tak silné, že je nezakryje ani ten nejsilnější make – up.

Proč tomu tak je? Většina našich kožních potíží vzniká uvnitř těla.

Co tedy dělat, aby naše kůže opět zářila a byla bez problematických pupínků?

Zbavte se všeho, co podporuje tvorbu pupínků.

  • Eliminujte zpracované potraviny, lepek a mléčné výrobky.

Tyto potraviny jsou největšími viníky akné. Jsou nesnadno stravitelné, neobsahují žádnou vlákninu, proto mohou zůstávat v trávicím traktu dlouhou dobu, hromadí se v tlustém střevu.

Lepek také přispívá k tvorbě akné neboť může poškozovat tenké střevo, což následně vede k nedostatku živin. Také způsobuje záněty v těle.

  • Vyčistěte si tlusté střevo.

Jedná se o velice důležitý krok. Pokud není střevo čisté, snaží se vytlačit toxiny z těla a tvoří se pupínky. Stěny tlustého střeva jsou porézní, pokud se v nich vytvářejí toxiny, mohou unikat do krve a ta je přepravuje po celém těle.

  • Čistěte pleť pomocí přírodních prostředků.

K čištění pleti lze využít celou řadu přírodních prostředků. Vyzkoušejte třeba:

Jablečný ocet – potlačuje zánět a růst bakterií, urychluje hojení.

A jak na to?

Zřeďte polévkovou lžíci organického jablečného octa s šálkem vody a směs aplikujte pomocí vatového tamponku na vyčištěnou kůži. Nechte zaschnout a následně opláchněte vlažnou vodou. Poté hydratujte vhodným krémem.

Pupalkový olej – je ideální pro kožní potíže. Je bohatým zdrojem cis – linolové kyseliny (jedna z mastných kyselin) a jeden z mála zdrojů kyseliny gama – linoleové. Tyto mastné kyseliny pomáhají snižovat zarudnutí a zánět.

Jak na to?

Smíchejte dvě lžíce pupalkového oleje s lžící medu a směs aplikujte na obličej a místa s akné. Nechte chvíli působit a poté následně pečlivě omyjte.

Zanechte komentář