Maminky, čtěte, jak si zajistit tvrdé spaní!

Vaše miminko už lehké spaní netrápí? Za to vy máte problém usnout a spát tvrdým spánkem? Poradíme pár chytrých tipů, jak se snadno ponořit do říše snů!

Vaše děťátko už prospinká téměř celou noc? Tato chvíle je pro každou mámu vysněná. Jenže, když už máte možnost spát i vy, najednou to nejde. Co s tím? Zkuste pár ověřených tipů a doporučení!

5 tipů pro tvrdé spaní

Vyhněte se kofeinu

Dáváte si šálek kávy 6 a méně hodin před ulehnutím? Není divu, že se vám nedaří zabrat. Kofein narušuje možnost tvrdého spánku. Proto se snažte nepít kávu, černý nebo zelený čaj, také nejezte čokoládu nebo léky proti bolestem, které obsahují kofein.

Záření

Umělé záření zabraňuje uvolňování hormonu melaninu, který je zodpovědný za usínání. Stačí tedy blízkost mobilního telefonu, televize, monitoru počítače a váš spánek přijde s velkým zpožděním.

Odvar z banánu

Vezměte bio banán a z obou stran odřízněte kraje, poté ho dejte do sklenice a zalijte horkou vodou. Odvar z banánu ve slupce působí na dobré spaní kvůli vysokému obsahu hořčíku.

Vyvarujte se alkoholu

I když se zdá, že vám alkohol pomůže snáze usnout, jeho konzumace ovlivňuje kvalitu spánku a ranní stav. Pokud se chcete dobře vyspat a zároveň být ráno čilá jako rybička, pak si sklenku vína odpusťte. Alkohol navíc nutí člověka chodit často na záchod.

Starosti dejte na papír

I když jste děti uložila, vyprala, prádlo pověsila, umyla nádobí atd, po ulehnutí vám začnou vířit všechny nesplněné úkoly hlavou. Všechno to promýšlení nad povinnostmi vám brání usnout, začněte tedy s chytrým zapisováním. Všechny starosti si zapište a tím si tak zajistíte čistou mysl připravenou na odpočinek.

Máte nějaké vlastní tipy na dobré spaní?