Proč dívky milují legíny a chlapci tepláky

Existují kousky, které jsou léty ověřené a děti se v nich cítí za všech okolností nejlépe. Dneska vzpomeneme na dva z nich, a to typické dívčí legíny s nepřeberným množstvím využití a chlapecké tepláky, které se dnes šijí s obrovskou nápaditostí, a hodí se tak nejen na hřiště, ale klidně i do školy.

Dívky a legíny

Legíny jistě nemají takovou historii jako typické tepláky, ale dneska jsou nezbytnou součástí v ženských i dívčích šatnících. Legíny pro dívku mají totiž neskutečně široké využití. Navíc jsou opravdu pohodlné a mohou mít nejrůznější vzhled. Původně vznikly jako jednoduchý volnočasový kousek vhodný zejména na cvičení, pobyt venku i jako oblečení typické pro domácí pohodu. Přesto všechno jsou ale při správně zvoleném materiálu a velikosti navíc jistě vzhlednější než klasické tepláky.

Po čase legíny dostaly i formálnější význam a začaly se nosit k delším halenkám či šatům zejména v zimě, protože zahřejí mnohem více než punčocháče. U dětí je to navíc velmi praktické také v deštivém a vlhkém počasí. Pokud vám promoknou boty, stačí vyměnit ponožky a nemusíte převlékat celé punčochové kalhoty, které navíc jistě v taškách maminek zaberou více místa než jen pouhé ponožky.

Dalším možným využitím je pak obléct legíny pod oteplovačky nebo softshellové kalhoty v průběhu zimy. Legíny se vyrábějí z látek různé gramáže a hřejivosti, proto vždy můžete zvolit ideální variantu odpovídající aktuálním teplotám. A co je ještě důležitější? Minimálně z pohledu dětí má hlavní slovo pohodlí a ty nejrůznější barevné kombinace. Takže pokud jste mámy holčiček, určitě mějte legín v zásobě velké množství. Vyplatí se to.

Chlapci a tepláky

Kluci naopak tak nějak od přírody nenávidí všechno příliš upnut a těsné, což je vlastně pochopitelné. V jejich očích proto dlouhodobě vítězí spíše typické tepláky pro chlapce. Nicméně i ty prošly za poslední roky obrovskou proměnou a už se zdaleka nejedná o nevzhledné modré kalhoty až příliš volné kolem stehen a stažené u kotníků. Dnes se nabízí tepláky nejrůznějších vzhledů a střihů, takže působí občas i vyloženě elegantně, ale i přesto si zachovávají svou největší přednost: neskutečné pohodlí.

Tepláky se navíc také hodí téměř na každou příležitost. Využijete je v parku na prolézačkách, při procházkách lesem, hodí se do školky i do školy na tělocvik. Výjimkou už nejsou ani tepláky vyloženě formálního vzhledu, které klidně mohou vzít kluci do školy a budou se v nich při celodenním sezení cítit rozhodně lépe něž v nepřizpůsobivých džínách, na něž jsou chlapci často odkázáni.

Zanechte komentář