Hledáte aktivitu s širokým polem působnosti? A co třeba běhání

Běh je sportovní aktivita, která v sobě zahrnuje celou řadu zdravotních výhod. Patří mezi ně především úbytek hmotnosti, prevence svalové a kostní ztráty, zvýšení produkce růstového hormonu, prevenci před různými druhy chorob (mrtvice, cukrovka, hypertenze), pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, zlepšuje srážlivost, podporuje imunitní systém, snižuje stres a podporuje dobrou náladu.

Ztráta váhy

Lidé, kteří trpí hromaděním přebytečného tuku na svém těle, patří mezi nejvýznamnější milovníky běhu.Toto cvičení pomáhá odbourávat extra váhu spálením tuku a kalorií.

Zpomalení procesu stárnutí

Běh je užitečný při zpomalování účinků stárnutí lidského těla. Udržuje člověka fyzicky mladým a zároveň duševně bdělým a ostražitým.

Podpora růstových hormonů

Běh je doporučován dětem a dospívající mládež, neboť zvyšuje hladinu růstového hormonu, který podporuje zdravý růst jedinců.

Zdravé srdce a snížení hypertenze

Běh je užitečnou činností v boji proti srdečním záchvatům, rozšiřuje cévy, takže brání vzniku mrtvice. Eliminuje celou řadu faktorů, které jsou zodpovědné za vysoký krevní tlak. Snižuje riziko výskytu různých druhů srdečních chorob, včetně aterosklerózy.

Podpora svalové soustavy

Běh působí pozitivně i na svaly, které jsou pravidelně namáhány, díky čemuž se zlepší jejich pružnost, pevnost a stávají se odolnějšími. Lepší prokrvení zlepší funkci svalových vláken a sníží se tak nebezpečí úrazů a zánětlivých procesů.

Posílení imunitního systému

Běh podporuje a posiluje imunitní systém. Díky tomu tělo dokáže bojovat s celou řadou závažných onemocnění a infekcí. Lidé, kteří pravidelně běhají, mají imunitní systém silnější.

Eliminuje stres a podporuj dobrou náladu

Nejen fyzické cvičení a relaxace hrají důležitou roli při vytváření dobré duševní pohody. Díky běhu tělo uvolňuje endorfin, který podpoří dobrou náladu.

Zanechte komentář