Pes a dítě – 8 důvodů, proč vaše dítě mělo mít svého mazlíčka!

Otázka, kterou si klade snad každý rodič! Je dobré, aby dítě vyrůstalo s domácím mazlíčkem?

Sestavili jsme seznam 10 důvodů, proč vaše dítě mělo mít svého mazlíčka nebo s ním alespoň vyrůstat!

1. Zodpovědnost

Děti s domácími mazlíčky rozvíjejí svůj smysl pro zodpovědnost a péči o ostatní. Domácí zvířátka potřebují péči a pozornost, jsou závislé na tom, aby je jejich majitelé krmili, venčili, bavili a vychovávali. Dítě se při vychovávání mazlíčka stává více empatickým a soucitným. To, že se dítě naučí starat o jinou bytost, mu umožní starat se lépe i o sebe.

Malé děti mohou nejdříve svým rodičům pomáhat například naplnit misku vodou nebo jídlem. Postupně se pak povinnosti mohou dětem navyšovat.

2. Sebevědomí

Spolu s budováním zodpovědnosti, roste v dítěti také sebevědomí. Dítě které se dokáže postarat o svého mazlíčka, má ze sebe dobrý pocit. Od malička mohou být děti tak hrdí na své první úspěchy.

3. Odolnost vůči alergiím a astmatu

Mnohé studie ukázaly, že děti, které vyrůstají po boku zvířete, mají mnohem menší pravděpodobnost, že se stanou alergičtí nebo budou trpět astmatem. Děti, které jsou vystaveny zvířecím alergenům před dosažením jednoho roku, si budují silnější imunitní systém. Později jsou pak odolnější vůči astmatu i alergiím.

4. Pohyb a hra

Domácí mazlíčky je třeba cvičit a hrát si s nimi. Každá hra s mazlíčkem udržuje dítě fit a zdravé. Obecně platí, že rodiny s mazlíčky tráví mnohem více času venku, slunce a čerstvý vzduch působí pozitivně na každého člena rodiny.

5. Klid

Domácí zvířátka umí dítě nejen rozveselit, ale také uklidnit. Některé děti dokáží být mnohem klidnější právě v přítomnosti zvířete.

6. Odbourání stresu

Mazlíček dokáže do rodiny přinést pozitivní náladu v těch nejtěžších okamžicích. Mazlení se zvířátkem může dítěti pomoci cítit bezpečí, jistotu. Tento fakt je podpořen i mnoha výzkumy, kdy bylo zjištěno, že kočky a psi odbourávají stres a mají uklidňující vliv.

7. Lepší čtenáři

Děti se chovají ke svým mazlíčkům jako ke svým ‘’dětem’’. Namísto panenky tak poslouchá pohádkový příběh právě kočička nebo pejsek či jiný mazlíček. Tím, že jde o živou bytost mají děti mnohem větší tendenci číst správně. Tím si zlepšují své čtenářské dovednosti, čtou rychleji, bez chyb a plynuleji.

8. Kamarád

Domácí mazlíček může pro vaše dítě být nejen dobrou pomůckou, jak se naučit odpovědnosti a disciplíně, jde také o vznik přátelství. Dítě se může se svým mazlíčkem podělit o svá tajemství, přání a obavy. Získá přítele, který jej nezradí!

Koupíte svému dítěti mazlíčka?

Zanechte komentář