Jak vybrat to správné oblečení pro miminko?

Pokud čekáte miminko, jedním, z ne úplně lehkých úkolů, je i pořízení kojenecké výbavičky, k níž samozřejmě patří i kvalitní a pohodlné kojenecké oblečení pro miminko, jehož nabídka je poměrně dosti široká. Nenechte se však zlákat pouze designem, důležité jsou především kvalita, materiál, velikost, střih a snadná údržba.

Materiál

Vzhledem k tomu, že dětská pokožka je velice citlivá, je potřeba vybírat kvalitní druhy materiálů, aby nedocházelo ke zbytečnému podráždění. Materiál musí být také prodyšní. Tyto vlastnosti nabízí například organická bavlna, která se pěstuje v ekologickém prostředí. Kromě toho je jemná na dotek, dobře saje a je vhodná i pro děti s problematickou pokožkou.

Postupně můžete zařazovat i další druhy materiálů – velmi oblíbené je bambusové vlákno.

Střih

Toto kritérium je při výběru oblečení také velice důležité. Miminko je potřeba často přebalovat a občas i převléknout, proto by oblečení mělo být praktické. U dupaček je ideální, pokud mají rozepínání v rozkroku, při přebalování tak nemusíte svlékat celé kalhoty.

Ideální volbou není oblečení, které je potřeba oblékat přes hlavu.

Velikost

Oblečení, které má miminko na sobě, by nemělo být těsné, mělo by mu umožňovat pohodlný pohyb. Pod poslední vrstvou oblečení by mělo zůstat trochu vzduchu, který zajistí izolaci tepla. Pozor je třeba dávat na oblečení, které má menší objem v pase. Správně zvolená velikost je důležitá pro pohodlí vašeho miminka, stejně tak jako pružné lemy, které se vyskytují především u mikinek nebo tepláčků.

Termoregulace

Vzhledem k tomu, že dětský organismus se teprve vyvíjí, nemá tedy dostatečné termoregulační schopnosti a děti tudíž mají potíže s udržováním tělesné teploty. Oblečení by tedy mělo zajistit, aby nedošlo k jejich prochladnutí nebo naopak přehřátí. Je tedy vhodné využívat vrstvení, kdy lze, dle potřeby, vrstvu ubrat či přidat.

Zanechte komentář